Важливість: 
4
Східниця – три в одному: вода, природа, екскурсії

Відкрила для себе Східницю – невеличке мальовниче село із двома з половиною тисяч мешканців, що в 20 кілометрах від знаменитого курорту Трускавець. Але, як виявилося, Східниця також серйозний курорт. Тут протягом цілого року – і взимку, і влітку – потік туристів і відпочивальників, яких інколи буває більше, ніж самих місцевих жителів. Східницю називають «Українською Швейцарією» із-за відкритого тут у 1976 році бальнеологічного курорту.

 У Східниці на сьогодні 38 джерел мінеральної води по типу Нафтуся, 17 свердловин. Вода лікувальна, і із-за неї сюди їдуть в першу чергу. У цьому маленькому мальовничому селі працюють серйозні оздоровчі центри і гарні СПА-готелі, які надають високого рівня послуги і не поступаються найкращим оздоровчим центрам і готелям розкрученого Трускавця.

Але в другу чергу сюди варто приїхати із-за унікального географічного розташування. Східниця  знаходиться наче у кратері згаслого вулкана – оточена з усіх боків горами, межує з Національним природним парком Сколівські Бескиди, що є науковою та екологічною цінністю України.

Сколівські Бескиди охоплюють територію у 35 684 гектари і мають більше 50 видів рослин, які занесені до Червоної книги. Тут живуть вовки, лисиці, зайці, дикі кабани, олені, а борсук, видра, рись, бурий ведмідь і чорний лелека занесені до Червоної книги.

Я побувала у Східниці взимку – навколо лежав сніг, і по лісу, який навколо села, багато пішки не походиш. А тут є  де погуляти! Східницький селищний голова розуміє туристичну привабливість Східниці – в селі багато табличок і знаків для туристів, розробляються велотреки. Вже готові пішохідні маршрути навколо Товстої гори.

А до знаменитої середньовічної фортеці Тустань – всього 6 км! Отже я вирішила приїхати до Східниці у теплу пору року, щоб насолодитися природою Східниці і відвідати Тустань. Зупинюся в приватній садибі ЯрДана.

 

Наші інтереси: 

+

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка