Зображення користувача Еней Харалужний.
Еней Харалужний
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Що треба знати про акустичну систему

Категорія:

Світ:

В житті кожної людини, музика відіграє важливу роль,когось вона заспокоює, когось надихає, комусь підіймає настрій, а комусь дух, музика навіть має  лікувальні властивості.  Тому, щоб ми могли насолоджуватися чудовими звуками музичних інструментів, мелодійними голосами талановитих співаків, відчувати той чарівний світ музичних звуків, ми повинні мати більш-менш якісну акустичну систему.


 З чого почати? 

Перше, з чого треба почати, так це треба розібратися, як ви ставитеся взагалі до музики, який жанр музики ви будете слухати, та що загалом ви хочете отримати від неї.  Тому, система обирається для кожного індивідуально, тому що, у кожної людини різні смаки та вимоги.

Щоб відчути ту ідею, той задум, який хотіли донести музиканти до людей, відпрацьовуючи кожну нотку, треба слухати на гарній акустиці.  Тому, якісна система повинна коштувати не дешево. Чому?  Тому що, всі музичні інструменти мають чистий, мелодійний звук, і коштують дорого, так і система, яка може передавати майже без зміни цей музичний звук, відповідно, повинна коштувати також не малі гроші. Це логічно!  Для цього ж, і з’явилися звукозаписувальні студії, які записують звук без втрати «живості», які відтворюють саме такий звук, саме ту нотку, яку  замислили музиканти при створенні тої чи іншої  композиції.  Оцей чистий, живий звук, ми і повинні  чути та відчувати на якісній аудіосистемі, так як, на дешевій  системі, цього всього просто не відчувається, воно не передає всі музичні тонкощі .

Які бувають колонки?

Сучасні колонки бувають двох видів - поличні та підлогові. Поличні – це ті, які закріплюються на підставку, вони переважно невеликі, а підлогові – це ті, які ставляться просто на підлогу, вони більші за габаритами від поличних.  Для квартир краще купувати поличні колонки, тому що вони займають менше місця, від них практично не має вібрації (сусіди будуть спати спокійно).  А для приватного будинку, будуть кращі підлогові, так як, у таких будинках, переважно, площа кімнат більша,  та й вібрація колонок не буде нікому заважати.

Чим відрізняється 5.1 від 2.0 чи 2.1?

Система 5.1 як правило, потрібна для того, щоб дивитися кіно, для домашнього кінотеатру. Щоб слухати музику 5-ти канальний звук  не потрібен взагалі, щоб насолоджуватись музикою, цілком і повністю достатньо акустики 2.0 або 2.1 (де 2-це кількість колонок, а після крапки 0 чи 1-це кількість сабвуферів). Чому? Тому що, та музика, яка записана на студіях, розділена на два канали, а коли вона розподіляється на 5-ть каналів, то вона втрачається цілісність звучання. Взагалі то, не має такої музика, яка б розділялася на 5 каналів, в цьому не має потреби, якщо б симфонічний оркестр розділявся на 5-ть каналів, там труби, там скрипки…, то людина б його не сприйняла цілісно, тут потрібен один інструментальний потік, з одного місця. Ось так, максимально наближена до цього, повинна бути і акустика, звук повинен лунати із одного звукового потоку.

Що треба для якісного звучання?

Всі музикальні хвилі розділяються на низькі (бас),  середні (голос, різні інструменти в середньому реєстрі) та високі (писк, дзвін…) частоти. 

Головне завдання  якісного звучання, це, щоб усі звукові частоти звучали чітко та рівномірно, щоб низькі не перебивали середні, середні не перебивали низькі і т. д. Наприклад, бандурист задів якусь струнку, значить він так замислив, щоб вона пролунала як треба, чітко, а не «бренькнула» десь на задньому фоні, її не повинні перебивати якісь інші звуки. Аудіосистема повинна передавати чітко кожен звук.

Гарні колонки це ті, в яких середні частоти звучать максимально якісно, і збалансовано відносно низьких і високих частот. Отже, і якість всієї системи визначається в тому, як звукові частоти між собою розподіляються та  відтворюються.

Чи потрібні потужні колонки?

Багато людей звертають увагу на потужність колонок, думають, чим потужніша система, тим краще, але це неправда.  Якщо ви слухаєте важкий рок, то вам треба обирати потужні колонки, але вони повинні коштувати не менше ніж 300 $, тому що, на дешевих колонках не чітко буде чути голос, або ж тонкощі якогось інструменту, вони непогано відтворюватимуть низькі частоти, але більш неякісно середні і ще гірше високі. Та коли ви полюбляєте класику чи інструментальну музику, то потужність не може бути першочерговим фактором, треба обирати менш потужну систему, які також повинна коштувати не дешевше 300 $. На таких колонках інструменталка чи наприклад, такий жанр як "Фолк", буде звучати більш м’якіше, приємніше і відчуватиметься більше музичних тонкощів.  Ось тому і треба обирати колонки індивідуально, в залежності від жанра музики, яку ви будете слухати.

 

 

Як розмістити колонки?

Один з найважливіших нюансів, це правильне розміщення колонок. Коли, навіть якісна акустика розміщена не правильно, то від її звучання людина не отримає бажаного результату. Акустика повинна бути розміщені на рівній відстані, як колонка від колонки, так і від кожної колонки до людини.  Треба щоб людина і колонки створювали рівносторонній трикутник. Це дуже важливо, воно грає велику роль! Це потрібно для того, щоб людина чула чітко музичні переходи та кожне розділення звуку. Це ідеальне розміщення для того, щоб краще відчувалась  музика,  а особливо  слухаючи із закритими очима (повинно складатися таке враження, що перебуваєш у тому чарівному світі звуків).


Трапляються і такі випадки, коли  людина, наприклад, 2 роки слухає музику на колонках з комп’ютера, а потім купує собі нормальну систему, та відразу чутливої різниці в звучанні між старими з комп’ютера  і новими колонками не помічає (але це буває рідко, в основному це помітно), та коли, через деякий час, включає знову ті, старі колонки, то відразу ж  звук ріже вухо, різниця шалена. Після якісної аудіосистеми , слухати музику на більш не якісній, доволі важко, до гарного звикаєш швидко. Це те саме, що їздити на якійсь машині ВАЗ, потім поїздити трохи на іномарці, а потім знову пересісти на ВАЗ, відчуття таке, що у ВАЗа щось несправне.


Що входить в акустичну систему?

Акустична система, це не тільки колонки. В повноцінну акустичну систему входить – CD/DVD-плеєр, підсилювач або ресивер та колонки. Підсилювач – розділяє сигнал аудіо потоку на два канали, а ресивер на 5 або й більше.

Щоб система гарно звучала, треба щоб кожен елемент був приблизно одного рівня. Наприклад, якщо колонки коштують 300 $, то плеєр  та підсилювач повинні коштувати також  по 300 $. Тоді система буде звучати краще, ніж би коли, наприклад, колонки коштують 300 $, а підсилювач 150 $.  Більш-менш гарна система,  зараз так і коштує 800-1000 $.

Культура слухання музики.

Треба вчитися слухати музику.   Культура слухання музики в нас дуже деградована, ми не вміємо слухати музику. Не натренована людина може концентрувати свою увагу на якійсь музиці всього- на- всього 17 - 20 хвилин, потім вона починає пропускати звуки повз увагу і врешті-решт виснажується.  Ми чомусь звикли, що музику треба слухати пасивно, нам нічого не треба уміти щоб її розуміти, але треба уміти її сприймати, уміти сприймати як плід мистецтва. Тому, треба розвиватися в цьому напрямку, слухати музику кожного дня хоча б по 20 хвилин, але концентруватися на ній, намагатися її зрозуміти, для початку хоча б почати розпізнавати музичні інструменти, особливо якщо це жанр «Фолк».

Відпочивати слухаючи красиву музику, це дійсно приємно та радісно, але ми про це чомусь забуваємо.

Якщо вам сподобалась ця публікація, ви можете підтримати проект
Музика Золотої ери 
грошовими внесками - з приміткою "на музику" і своїми особливими побажаннями - див: 
Модернізуймо Народний Оглядач!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Гарна стаття. Вдалий поділ на підрубрики.Щоб вдосконалити стиль викладу, варто мати на увазі:

"як ви відноситесь до музики" - як ви ставитесь.Відносини вживається - виробничі відносини, дипломатичні відносини, коли йдеться про держави або групи людей.

"так як" -  оскільки, бо, тому що.

"Існують колонки". Існують краще подавати в значенні ледь животіють, а в даному випадку - є, наявні, сущі, сучасні, чинні - відповідно до контексту.

"Старатися" - намагатися.

Творімо разом мову Сенсар!

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Гарна стаття. Вдалий поділ на підрубрики.Щоб вдосконалити стиль викладу, варто мати на увазі:

"як ви відноситесь до музики" - як ви ставитесь.Відносини вживається - виробничі відносини, дипломатичні відносини, коли йдеться про держави або групи людей.

"так як" -  оскільки, бо, тому що.

"Існують колонки". Існують краще подавати в значенні ледь животіють, а в даному випадку - є, наявні, сущі, сучасні, чинні - відповідно до контексту.

"Старатися" - намагатися.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Еней Харалужний.
0
Ще не підтримано

Дякую, пані Оксано! Всі помилки врахував!

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Хороша стаття, відчуваєтсья, що писана людиною, а не інформаційним роботом, як часто це виходить в оглядах техніки. Особливо сподобався останній пункт.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Еней Харалужний.
0
Ще не підтримано

Я намагався викласту таку інформацію, яка переважно, не публікуюється на сайтах огляду техніки. Хотілося написати щось таке, що рідко де можна знайти. 

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Якщо хтось збираєтсяь купувати акустику - пишіть, може в якихось питаннях зможемо підказати.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Пора робити огляди рекомендованої акустики. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!