Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Рух проти суржика

Категорія:

“Суржик - культура бідних” - під таким гаслом організація української молоді “Спадщина” проведе акцію серед львівських студентів та учнів.
За словами організаторів, це відповідь на критичне становище мовлення в молодіжному середовищі. Акція має на меті розворушити “масову свідомість” та звернути увагу на культурну неповноцінність суржика, який зараз широко побутує серед молоді.

Перший етап акції розпочнеться 1 вересня, коли у школах буде розповсюджено плакати і листівки з елементами молодіжного сленгу. На чорно-червоних плакатах відображено спілкування у молодіжній так званій “тусовці”: “Які крутиє парні!”, “Які модниє чувіхі!”, “Двігай попаю!”, “Шо то за двіжуха?”, “На діскатєцє музика іграє”, “Карочє”, “Вчіра Вася наєхав за бабкі”, “Каму кажу я ті стрєлу набив”, “Ти чьо нармальний, да?” та інші. Організатори акції говорять, що в цьому побутовому сленгу багато російського кримінального жаргону.

Серія листівок “Суржик - культура бідних” є бакалаврською дипломною роботою студентки Львівської академії мистецтв Ольги Мартинюк. Організатори акції сподіваються, що на проблему, яку вони порушують, зверне увагу не лише молодь, а й уся громадськість Львова. Після апробування у Львові “Спадщина” має намір продовжити свою акцію в інших реґіонах України. “Це маніфест про те, що ми не хочемо бути бідними, хочемо бути багатими духовно і культурно. Ми проти російської культури і безкультурщини в Україні”, - говорять організатори.


----------------------------------------------------

В тему:

Мордовський лексикон лоховатих українських гопників

Лихослів’я руйнує наші гени

Інформаційна диверсія

До української через двомовність: погляд з Донбасу

Листопад. Нула Ні Гоунал

Новітня історія розвитку української мови
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи