Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Розбрат є подарунком для Кремля": активісти біля резиденції Філарета закликали до церковної єдності

Світ:

Активісти закликали почесного патріарха Православної церкви України Філарета та предстоятеля ПЦУ, митрополита Київської і всієї України Епіфанія до порозуміння та єдності. У Києві на вулиці Пушкінській, біля резиденції патріарха Філарета відбулась акція членів громадської організації “Корпус захисників Революції Гідності”.
 

19051401.jpg

© Почесний Патріарх Филарет і Патриарх Епіфаній / Facebook

Учасники акції тримали в руках плакати: “Закликаємо до єдності!”, “Єдина православна церква — єдина Україна”, “Православна церква України – основа національної безпеки”, повідомляє кореспондент УНІАН.

Вони зачитали листа, в якому закликали священнослужителів до порозуміння та єдності.

“Останнім часом ми отримуємо тривожні новини про намагання “відновити” Київську патріархію та скликання окремих зборів для зміни статуту новоствореної Православної церкви України. Наголошуємо, що розбрат у нарешті утвореній соборній православній українській церкві становить загрозу національній безпеці та стане найкращим подарунком Кремлю. Мільйони українських вірян можуть стати заручниками непорозумінь найвищого духівництва Української держави. Тому сьогодні ми закликаємо усіх церковних представників до порозуміння та єдності заради збереження Православної церкви України”, - сказано у листі.

Учасники акції намагалися передати листа до резиденції, однак до них ніхто не вийшов. Учасниця акції Олеся Горяйнова зауважила, що цей лист буде відправлений Філарету електронною та звичайною поштою. 

Горяйнова зазначила, що вона та її громадська організація не мають наміру давати оцінку тому, що відбуваються у стосунках між патріархом Філаретом та митрополитом Епіфанієм, а лише закликають двох очільників церкви до порозуміння.

“Ми просимо і почесного патріарха Філарета, і митрополита Епіфанія до того, щоб вони порозумілися, проявили єдність, тому що зараз непростий для України час, і внутрішній розбрат може зіграти на руку ворогу. Ми прийшли без вимог, а з простим проханням”, - сказала вона.

Нагадаємо, що стверджує, що 12 травня член Синоду Православної церкви України, почесний патріарх Філарет дорікнув предстоятелю ПЦУ в "порушенні домовленостей" і заявив про своє право скликати Собор для зміни Статуту помісної церкви. 

Філарет стверджує, що Київський патріархат все ще існує, і він є главою патріархії, йдеться в сюжеті "ТСН", повідомляє ZN.UA.

"Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат. Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути", - заявив Філарет.

Колишній голова УПЦ КП веде активну підготовку до проведення Собору, який має ухвалити нову редакцію Статуту помісної церкви. При цьому Філарет не виключає, що його дії призведуть до розколу в Українській церкві, і вона знову стане невизнаною іншими помісними церквами.

Говорячи про свої претензії до митрополита Епіфанія, предстоятеля ПЦУ, Філарет сказав, що нібито була домовленість, що Епіфаній відповідатиме за зв'язки ПЦУ з іншими помісними церквами, а керуватиме помісною церквою Філарет.

Наші інтереси: 

Стежимо за розвитком подій, робимо своє. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

На мою думку, динаміка в церковному середовищі - це позитивний процес. Принаймні, це привертатиме увагу до релігійних питань. Позитивне хрестиянство - на часі.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

На мою думку, динаміка в церковному середовищі - це позитивний процес. Принаймні, це привертатиме увагу до релігійних питань. Позитивне хрестиянство - на часі.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Людям світським потрібно утримуватися від публічного обговорення внутрішньоцерковних проблем, про які вони знають тільки з чуток та інформації недоброякісних журналістів, заангажованих певними політичними структурами.

Тим більше, звинувачувати окремих ієрархів в "гріхах" та навішувати на них ярлики, не маючи достовірної інформації!

Процес об'єднання православних конфесій в Україні дуже складний. І втручання різних активістів, які нічого вирішити не можуть, а тільки напружують ситуацію, тільки на шкоду.

В Православній Церкві в Україні є відповідальні люди, які мають право приймати рішення. Із світських осіб я можу додати тільки президента Петра Порошенка і Голову ВРУ Андрія Парубія, оскільки вони утаємничені у створення української Церкви і отримання нею Томосу.

Тим більше я вважаю недопустимим коментування будь-яких внутрішньоцерковних проблем світськими людьми, які вороже ставляться до християнства.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Речі не такі, якими здаються