Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Російський шпигун вивозив ціле портфоліо про Луцький військовий аеродром

Світ:

Важливість: 
3

Росіяни атакують провокаційними фейками. Ворог не полишає спроб знайти слабкі місця українців. Від контррозвідки СБУ отримали підтвердження того, що ворог намагається скористатися панікою під час карантину і збирає інформацію про те, де можна завдати удару по Україні. Але не на Донбасі, а в спокійному західноукраїнському місті Луцьк. Повторення Балаклії чи Калинівки.

 

 

Перед закриттям державного кордону з України намагався втекти із секретними документами лучанин Віталій Синельников, колишній льотчик, який служив на авіабазі в Луцьку до 2004 року, йдеться в сюжеті каналу 1+1.  Він був одним з найкращих штурманів-бомбардувальників. Проте, як виявилося, ненавидів Україну, якій давав присягу.

На замовлення російської розвідки він вивозив світлини ключового оборонного об'єкта на Заході України – Луцького військового аеродрому.

«Сукупність даних, які збирав наш фігурант, могла бути використана іноземною стороною для проведення терористичного акту», – каже помічниця керівника УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

Агент склав детальний маршрут для диверсійної групи, яка атакуватиме склади з боєприпасами, вказав координати цілей – українських військових літаків – для бомбардувальників противника.

В поле зору контррозвідки Синельников потрапив від початку війни. Колишній штурман створив цілу мережу інформаторів, вербував собі агентів серед авіаторів.

Декого з лучан використовував, як вони кажуть, «втемну», як-от луцького любителя авіації Іллю Сметаніна, голову організації «Авіалюбителів», який 25 квітня 2018 року разом з кількома іншими лучанами їздив на так званий «Форум Переможців» у російський Брянськ.

Синельников сподівається, що російські куратори витягнуть його з буцегарні – наприклад, обміняють на українських військовополонених. Він каже, що в Росію б не виїхав, а от у «ЛНР» залюбки, бо в нього там батьки.

 

  

 

Наші інтереси: 

Бути пильними, не забувати, що наш ворог не зупиняє свої зусилля у гібридній війні проти України.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Рамес Веселий.

Це що, вони показують фотки секретного плану ?

Я не меч, я тримаю меч.