Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія програла битву за Харків. Війська РФ відійшли з позицій навколо Харкова

Категорія:

Американський інститут вивчення війни (ISW) у своєму дослідженні робить висновок, що військові РФ, найімовірніше, вирішили повністю залишити свої позиції навколо Харкова. Причина – успішний контрнаступ Української армії та проблеми з підкріпленням своїх підрозділів.

 

22051403.jpg

Знищена техніка РФ на березі річки Сіверський Донець. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

"Таким чином, Україна, схоже, виграла битву за Харків. Українські сили не дозволили російським військам оточити його, не кажучи вже про захоплення, а потім вигнали їх з-під міста, як це було з російськими військами під Києвом", – йдеться в дослідженні.

Як пише ВВС, вранці 14 травня Генштаб ЗСУ також повідомив, що минулої доби головні зусилля російських військ були спрямовані на відведення військ від Харкова та утримання зайнятих раніше позицій й маршрутів забезпечення.

"Це не була легка прогулянка для ЗСУ", – зазначає військовий експерт Кирило Данильченко, аналізуючи успіхи Української армії у захисті Харкова і відвойовуванні населених пунктів області.

"Поля і лісосмуги в секторі змочалені до ландшафту Місяця, все у воронках і погризених до сірників деревах. Майже у кожному селі упереміш з розбитими танками і БМП противника - наші пошкоджені машини", – пише він у Facebook.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті спокійно, і з понеділка, 16 травня, частково відновлять рух наземного громадського транспорту.

"Це дасть змогу перезапустити економіку Харкова, дасть вам змогу діставатися роботи, доїжджати до магазинів, пересуватися містом", -– сказав мер у відеозверненні до харків'ян, оприлюдненому в телеграм.

За його словами, унаслідок ворожих обстрілів у місті знищено понад половину трамвайного парку та 35 км електропередач, тому спочатку громадський транспорт працюватиме частково. Метро поки що не працюватиме.

"Росіяни постійно обстрілювали Харків, бо були дуже близько до міста. І завдяки зусиллям територіальної оборони та ЗСУ відійшли далеко від міста в напрямку російського кордону. Зараз у Харкові спокійно, люди вже повертаються в місто", – сказав Терехов в інтерв'ю ВВС.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що у звільнених населених пунктах дуже багато мінувань.

"Відступаючи, ворог замінував абсолютно все – подвір'я, лісосмуги, узбіччя доріг, навіть дитячі ліжка тощо. Зараз триває ретельна робота з розмінування. Прошу до офіційних повідомлень утриматися від повернення", – написав він у телеграм.

За словами Синєгубова, після звільнення місцеві жителі розповідали представникам влади та військовим про нелюдське ставлення до них російських солдатів.

Водночас Олег Синєгубов вважає, що російська армія не відмовиться від планів захопити Харків та область. Але, наголошує він, українські військові розуміють, як діяти у разі ускладнення ситуації.

Російські війська все ще контролюють частину Харківської області.

Американські експерти ISW відзначають, що українські сили, ймовірно, спробують перерізати щонайменше одну, найзахіднішу з наземних ліній постачання між Бєлгородом і військами РФ, зосередженими навколо Ізюма.

Основні зусилля армії РФ, як і раніше, спрямовані на те, щоб оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі та з півдня.

Проте російські війська, що рухаються з півночі на південь, не змогли форсувати річку Сіверський Донець і зазнали серйозних втрат.

"У росіян може не вистачити додаткової свіжої бойової потужності, щоб компенсувати ці втрати, продовжити широкий наступ і оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Хоча вони, ймовірно, намагатимуться це зробити", – вважають американські дослідники війни.

Наші інтереси: 

Перемагаємо ворога. Слава ЗСУ!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи