Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Рефінансування зі збитками: зловживання високопосадовців НБУ коштувало Україні мільярди гривень

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

"Збитки від зловживання НБУ коштами на рефінансування - мільярди", – розповів керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

artemsytnyk.jpg

Артем Ситник, керівник НАБУ

НАБУ перевіряє законність витрачання коштів на рефінансування  та причетність до цього процесу керівництва Нацбанку України, збитки державі становлять мільярди гривень. 

"У нас вже кілька місяців розслідується кримінальне провадження, у якому фігурує керівництво НБУ, і воно пов'язане з витрачанням коштів, виділених низці комерційних банків  на рефінансування. Законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного витрачання коштів є предметом розслідування цієї справи", - повідомив глава НАБУ.  

На питання, чи могла не знати про можливі зловживання глава НБУ, оскільки  питаннями рефінансування опікувалися лише її заступники, Ситник заявив: "Ми не говоримо про конкретних посадових осіб".

"Ми  говоримо про те, що такі величезні потоки не можуть обійтися без участі керівництва Нацбанку. На причетність до цих дій буде перевірятися фактично усе керівництво НБУ ", - зазначив Ситник. 

Він додав, що паралельно проводиться роботу із витребування матеріалів з-за кордону. 

"Велика частина коштів, які видавалися у якості рефінансування, перераховувалася або на офшори, або на іноземні банки", - додав Ситник. 

Також він не дав відповіді, чи вдалося НАБУ наразі встановити зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої та її заступниці Рожкової з російськими банками. 

29 березня детективи НАБУ спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіції проводили слідчі дії в НБУ, під час яких було проведено виїмку документів. 

Слідчі дії відбуваються в рамках розслідування кримінального провадження за фактами зловживання посадовцями НБУ своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, які за попередньою змовою зі службовими особами низки комерційних банків в порушення Закону "Про банки та банківську діяльність" вчинили дії, які спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.

За даними НАБУ, йдеться про період 2015-2016 років. Розслідування НАБУ розпочало у лютому 2017 року, жодному з учасників про підозру не повідомлено. 

 

Наші інтереси: 

Гонтарєву і її "молоду команду"  давно треба притягнути до відповідальності. Але, схоже, що  якщо навіть про підозру не повідомлено,то мало шансів, що справа піде далі заяв.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Футболки з трипільською свастикою і драконами – для прихильників і прихильниць «Народного Оглядача»

Робимо собі та друзям подарунки – стильні футболки з трипільською символікою Великого Переходу. Свастя – це символ, що притягує Святість і Щастя. Традиційне привітання «Свастя!» (сва з тя) означає «...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

За Кравчука крали... За Кучми крали... За Ющенка крали... За Януковича крали... Зараз крадуть... Прємствєнность традицій державних чиновників!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!