Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Проблема технологічної революції перебільшена - експерт

Категорія:

Машини відберуть роботу у багатьох людей, але це станеться не так швидко, як багато хто думає. Світ страждає від "далекозорості", коли мова йде про наслідки нової технологічної революції.

17012106.jpg

Машини відберуть у людей роботу, але не так швидко, як здається. Фото: weforum.org

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав директор ініціативи електронної економіки Массачусетського технологічного університету Ерік Бринйолфссон.

"На нас надто сильно діє наукова фантастика, яка показує нам картинку майбутнього, в якому машини візьмуть на себе значну частину роботи. І зараз багатьох людей справді лякає така перспектива. Але це станеться не так скоро, як здається. Тому, мені здається, світ страждає від "далекозорості". Ми бачимо, що буде колись, і зовсім не звертаємо уваги на те, що нас чекає завтра і що ми можемо зробити", - сказав експерт.

Бринйолфссон також розповів, що Массачусетський технологічний університет зараз працює над розробкою так званих "інклюзивних інновацій". Йдеться не лише про розробку нових технологій, а й бізнес-моделей для їхнього ефективного використання.

До того ж американські вчені намагаються розробити способи, як не замінити людей машинами, а як ефективно залучити і технології, і живих працівників у майбутніх виробничих і бізнес-процесах.

За словами Бринйолфссона, замість того, щоб боятися далекого майбутнього, краще зараз подумати над тим, як його змінити і як до нього пристосуватися. Експерт також порадив молоді сьогодні обирати освіту в таких галузях, з якими машина навряд чи зможе легко впоратися.

Зокрема, на його думку, це професії, які стосуються налагодження зв'язків між людьми і менеджменту, а також творчі і інженерні спеціальності. Раніше видання The Economist  писало, що технічний прогрес вимагає революції в системі освіти.

 Класична модель освіти, яка полягає в отриманні великого пласту навичок на початку і поступовому підвищенні кваліфікації завдяки трейнінгам в компаніях потім, почала розвалюватися. Одна з причин цього - це зростання необхідностi в нових навичках, які будуть постійно оновлюватися і покращуватися. Виробництво дедалі більше вимагає розумової роботи, а не биття молотком по залізяці.

 

Наші інтереси: 

Освіта = технології = використання технологій = успіх

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Криза позаду. Ми живі!

Український рубильник і американський бульдозер: пік глобальної кризи пройдено (+аудіо)

Сили, які планували знищення України, тепер змушені працювати на її перемогу та прискорений розвиток. Тому новий світовий устрій уже не передбачає існування Мордору. Мілітаризація світу повертає...