Важливість: 
5
Про відеофільм «Азбука націоналізму» - погляд з США

Це одна з перших спроб об‘єктивного аналізу та оцінки явища, про яке в українському суспільстві мають неповне або викривлене уявлення, яке викликає багато суперечок і за яким криється багато проблем української політики, націєтворення та державотворення.

190202kaganec-fedko.jpg

Ігор Каганець і Володимир Федько в студії Intermarium.TV
Ігор Каганець і Володимир Федько в студії Intermarium.TV

Футуролог Ігор Каганець та воєнний історик генерал-лейтенант Володимир Федько започаткували серію відеодіалогів, присвячених історичному досвіду, сучасному станові та перспективам розвитку українського націоналізму.

І. Каганець запропонував певні критерії, за допомогою яких він аналізує та оцінює український націоналізм. В. Федько у своїх спостереженнях і висновках позиціонує себе не тільки як учений-історик, але і як активний учасник подій. Розмова цих двох неординарних особистостей вийшла цікавою й продуктивною. Вона спонукає до серйозних роздумів.

Як науковця, мене трохи напружує те, що в осмисленні націоналізму в цілому співрозмовники аж надто багато уваги приділяють німецькому націонал-соціалізмові, в якому, як не поверни, все-таки більше соціалізму (звідси й авторитарно-тоталітарна природа нацизму), ніж націоналізму (нацизм не спирався на німецькі традиції й звичаї, тобто на консерватизм і традиціоналізм, а шукав своє коріння в зовсім іншому місці).

Обговорення історичного досвіду нацизму лише частково торкнулося його зв‘язку з власне українським націоналізмом, коли І. Каганець та В. Федько згадали про Соціал-національну партію України, внаслідок розколу якої виникло ВО «Свобода».

Ми сходимося на тому, що «Свобода» активно послуговується націоналістичною риторикою, позиціонує себе як продовжувачка бандерівського руху і нічого не робить для розвитку теорії й методології українського націоналізму.

Думаю, що для непрофесійного глядача програма була б привабливішою й цікавішою, якби вона йшла як вільна розмова, тобто не була так академічно заформалізована. Сподіваюся, у наступних випусках циклу «Азбука націоналізму» ці нюанси буде враховано.

Насамкінець хочу висловити вдячність за те, що наприкінці передачі (за 12 хвилин до кінця) співрозмовники згадали і про моє бачення українського націоналізму, висловлене в одній із моїх останніх публікацій.

Проф. Володимир Іваненко
Український Університет

Наші інтереси: 

Формування наукового фундаменту сучасного  українського націоналізму. 

Гравець: 
Володимир Іваненко

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка