Зображення користувача Вiктор Нокiд.
Вiктор Нокiд

Про феномени, що цілковито заперечують існуючі економічні теорії

Треба розрізняти артистів розмовного жанру, тобто сучасних економістів, і реальну економіку. На ринку є кілька феноменів, що цілковито заперечують існуючі економічні теорії.

Розглянемо поведінку інвесторів на ринку, так звану «соціодинаміку». Справа в тому, що на максимумах ринків завжди присутня абсолютна більшість «биків», тобто інвесторів (трейдерів), які переконані в тому, що ринок буде зростати далі й тому стоять у відповідних позиціях на ринку. На мінімумах ринків – відповідно абсолютна більшість (85-90 відсотків, інколи й більше) інвесторів вірять в те, що падіння ринків буде тривати,  тому стоять у відповідних позиціях й є «ведмедями». Але згідно із сучасними економічними теоріями такого бути не може, оскільки ці теорії виходять із раціональності інвесторів.

Що таке «раціональні» інвестори? Це такі дивовижні істоти, які живуть вічно й мають абсолютне ймовірнісне знання майбутнього. Тобто вони («раціональні» інвестори) знають, яка подія у майбутньому має статися і з якою ймовірністю. Як би це було справді так, то на максимумах ринків мала бути переважна кількість «ведмедів», тобто інвесторів, що дивляться до низу й посідають відповідні позиції на ринку. А на низах ринку – відповідно має бути абсолютна більшість «биків», тобто гравців, що дивляться вгору. Реальна ринкова ситуація прямо протилежна.

Тому до теорій сучасної економіки треба ставитися як до витворів департаменту маркетингу та реклами існуючої монетарної системи. Не випадково економісти за останні п'ятнадцять років довели, що їхні прогнози нічого не варті. Їхні прогнози через два квартали або максимум через рік збуваються з точністю до навпаки. Це стосується й центробанків. Є відповідна велика статистика. Їхні прогнози – тикання пальцем у небо.

Найяскравішим прикладом є поведінка та прогнози монетарної та політичної влади РФ. Тому до усіх таких прогнозів треба ставитися із певним скепсисом та навіть іронією.

Щодо економічної статистики. Китайська офіційна статистика стверджує, що ВВП Китаю збільшується щороку на 7-9 відсотків. Але, наприклад, порівняймо: у першому кварталі 2009 року споживання електроенергії у Китаї зменшилося на 23 відсотка, а офіційне зростання ВВП було 7 відсотків. Як такі показники можна узгодити?

Незаселені міста у Китаї є наслідком бульбашки нерухомості. Більшість цих міст розкуплено із інвестиційною метою. Китайці жадібні й не мають клепки в голові.

Механіка. Муніципалітети заробляли гроші від продажу землі, ріелтори й девелопери заробляли гроші від продажу порожніх помешкань в порожніх містах. Банки заробляли гроші на іпотечних кредитах, які видавали під закупівлю тих помешкань.

Тепер все це «свято» закінчилося. Бульбашка луснула.  Китайці не є першими, вони просто довели цей процес створення бульбашки нерухомості до абсурду. До них це вже було у Японії. Але «мудра» компартія Китаю будь які досягнення цивілізації доводить до граничного абсурду.

Підписуюсь на новини

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Альберт Саїн.

З усім згідний бо й сам дещо знаю про економічні прогнози.

А тепер запитання на засипку, а твої власні прогнози чи варто їх брати до уваги?

Зображення користувача Володимир Самотий.

Суспільство як живий організм, якщо в ньому живуть паразити, то всі теорії функціонування організму не варті ломаного гроша, бо не враховують фактор поведінки паразита. Найбільшими паразитами суспільства є злодії і посередники. Часто це одна і та ж особа.

ВС

Зображення користувача Альберт Саїн.

А ще також існують і стихійні природні катаклізми..)

Зображення користувача Віталій Петришак.

Сучасна економічна теорія і практика впевнено спрямовує людство у прірву. Вихід - в усвідомленні законів природи і безумовне їх виконання. Хороша праця на цю тематику "Енергія прогресу" Миколи Руденка.

Зображення користувача Вiктор Нокiд.

Зображення користувача Альберт Саїн.

А за старий текст відповісти важко, правда?)

Зображення користувача Вiктор Нокiд.

Щодо Вашого питання стосовно прогнозiв?

Час покаже.

Я собi вiрю. Вiрити менi нiкого не примушую. й навiть не закликаю. Як бачите я не рекламую жодний ресурс й не пропоную робити якiсь ставки.

Хто не слiпий той бачить.

Хто не бачить той мабуть певною мiрою слiпий.

Була думку припинити подавати сюди новi тексти.

Але також було пряме зауваження, засновника цього ресурсу, що тексти подавати треба. От подав.

Сперечатися нi з ким не збираюся. Вважаю мережевi ресурси не мiсцем для таких суперечок. Кожен може подати текст, який на його думку подавати доцiльно.

Вiдвiдувачi певного ресурсу вiльнi у тому щоб тi тексти читати, або не читати, вiрити тому, що там написано, або не вiрити.

Зображення користувача Альберт Саїн.

Ну бачиш є такі люди які вже давно як не вірять бо віддають перевагу знанням.
Але я тебе зрозумів!
Твої тексти необхідні для НО задля підкріплення мнимості, а це як не як також хороший стимул для позитивного мислення.
Хай буде!
Буду старатися по менше реагувати на твої публікації які не публікуються для загального обговорення з тобою про них.

Зображення користувача Василь Федорiв.

Що таке "МНИМОСТЬ".

На мою думку, автор має право не реагувати на певні коментарі, не пояснюючи причин.

Так само як читач може коментувати тексти, а може ні, також не пояснюючи причин.

Взагалі, на мою, думку, намагання людини пояснити причини з яких вона щось пише, або каже, є у більшості випадків просто зайвими.

Тексти та висловлювання мають самі за себе говорити.

Є тільке одне, на мою думку, виключення, якщо хтось персонально когось, або загалом усіх якимсоь чином кваліфікує, даж визначення, назву, то те треба обґруньлвувати.

Хай Буде!

Зображення користувача Світ Зелений.

даж визначення
мабуть дає визначення

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Василь Федорiв.

До речі, що є "ЗНАННЯ", яким Ви звикли надавати перевагу?

Хай Буде!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Сергiй Михайлiв каже:
До речі, що є "ЗНАННЯ", яким Ви звикли надавати перевагу?

Я так розумію це запитання до мене))
Відповідь можеш на нього отримати у своєму повідомленні яке вище над твоїм запитанням.=)
Хай щастить!=)

Зображення користувача Світ Зелений.

Сергiй Михайлiв каже:
До речі, що є "ЗНАННЯ", яким Ви звикли надавати перевагу?

і чи мають знання цінність, або чи є знання цінними?

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Анатолій Висота.

Стаття корисна, дякую автору. Друже, Альберте, гадаю, що з появою нового автора НО (користувачі!) мають шанс збагатитися новими знаннями. Я, наприклад, дізнався про інвесторів "биків" і "ведмедів".

Зображення користувача Альберт Саїн.

Анатолій Висота каже:
Я, наприклад, дізнався про інвесторів "биків" і "ведмедів".

Цікаво і де ж ці знання читачі НО будуть використовувати на практиці, якщо тут усі себе мнуть брахманами? Це ж не брахманське діло маятися такими речами:))

Зображення користувача Анатолій Висота.

Друже Альберте, в цьому світі корисні люди всіх станів, окрім паразитів. Якщо брахмани будуть щось знати про своє оточення, то це також добре. От питання, як класифікувати інвесторів ТГ? - питання до автора.

Зображення користувача Василь Федорiв.

Наприклад, я не "мну" себе "брахманом" - просто людина яка отримала певну освiту та певний досвiд у деяких галузях дiяльностi.

Тiшитися приписуванням собi якихось призвiськ, як на мене, то дитяча, або стареча забавка.

Хай Буде!

Зображення користувача Вiктор Нокiд.

Зображення користувача Михайло Харачко.

Сучасний ринок - це натовп,яким легко керувати.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.