Зображення користувача Оксана Лутчин.
Оксана Лутчин
  • Відвідувань: 181
  • Переглядів: 193

Повертаємо іменникам відмінювання

Ще в шкільні роки нам нав'язали, що такі іменники, як кіно, авто, пальто й інші, які закінчуються на , не відмінюються. Чи характерно це для української мови? Ні!

Українській мові споконвіку властиве відмінювання таких форм. Адже ж відмінюємо: містов місті, село в селі, вікно у вікні. Відповідно їдемо не у метро, а в метрі; з метром; не в авто, а в авті; з автом; граємо не на піаніно, а на піаніні; з піаніном. Саме такі форми є нормою для української мови, як і, між іншим, для інших слов'янських мов (польської, словацької, чеської, хорватської). Окрім російської мови, яка не є слов'янською. Під її впливом прийнято Правопис 1933 року, який позбавив відмінювання іменники іншомовного походження, що закінчуються на .

Сьогодні повертаємось до питомих витоків української мови, очищаємо її від перекручень і нелогічних проявів. Себто слова авто, б'юро, депо, табло, пальто, кіно, метро, піаніно й інші із закінченням на змінюємо.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи