Важливість: 
3
Порошенко розповів, про що говорив із Макроном і Меркель

Президент Петро Порошенко узгодив із європейськими колегами початок переговорів у нормандському форматі після другого туру виборів в Україні. Він також обговорював з обома європейськими лідерами питання українських полонених і політв’язнів.

19041309.jpg

Зліва направо: президент Франції Емманюель Макрон, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент України Петро Порошенко під час зустрічі в Аахені (Німеччина), 9 травня 2018 рік

«Мирний процес передбачає – і це також було домовлено з лідерами Європи на моїх сьогоднішніх зустрічах, щоб передусім реалізовувався безпековий компонент. Безпековий компонент: це і виведення іноземних військ, і виведення військової техніки і артилерії, і побажання України, до якого, я твердо переконаний, прислухається наші партнери, контроль, в тому числі і через миротворчі операції, неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. І за певний проміжок часу, ми домовилися, що це буде не пізніше березня 2020 року, до часу, коли проводяться місцеві вибори, будуть створені всі необхідні безпекові умови для початку політичного процесу. І я хочу подякувати і канцлеру Німеччини Анґелі Меркель, і президенту Франуції Емманюелю Макрону за політичну волю, за рішучу ініціативу, яка може бути реалізована одразу ж після мого переобрання», – сказав Порошенко.

«Мною було підняте питання і звільнення заручників. Причому з президентом Франції Емманюелем Макроном я підняв питання нашого журналіста пана (ув’язненого в росії Романа – ред.) Сущенка. Ви знаєте, що він працював у Парижі», – нагадав він.

Порошенко також ще раз згадав про необхідність провести дебати в студії Суспільного мовника 19 квітня і повторив запрошення до свого опонента Володимира Зеленського – на цей день і на тиждень раніше, 14 квітня.

І Порошенко, і Володимир Зеленський 12 квітня відвідали Париж, де по черзі зустрілися з президентом Франції Емманюелем Макроном. Порошенко до того також мав зустріч із лідеркою Німеччини Анґелою Меркель.

Наші інтереси: 

Порошенко не втрачає часу. Він дуже ефективно працює на європейському полі. 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка