Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський
 • Відвідувань: 24
 • Переглядів: 30

Плівка для мульчування: секрети вибору та застосування

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Поліетиленова плівка для мульчування стала основною технологією виробництва овочів та ягід в багатьох господарствах країни.

Придушення появи та росту бур’янів, контроль температури грядки, раннє прогрівання на весні землі під плівкою, підвищення ефективності фумігації та захисту врожаю від прямого дотику до ґрунту – ось основні переваги від використання плівки для мульчування.

Також, серед безперечних переваг – зменшення витрат на полив рослин (плівка для мульчування здатна утримувати вологу всередині) та значне прискорення дозрівання врожаю.

Чорна плівка для мульчування – один із найбільш популярних варіантів при вирощуванні рослин

Найпоширеніша плівка для мульчування https://planetaplast.com/product/films-for-mulching/ - саме чорного кольору, яка забезпечує ідеальне поглинання та передачу сонячного тепла в ґрунт і його рівномірне прогрівання, що особливо важливо при вирощуванні ранньої продукції на ринок. Окрім цього, чорна плівка значно обмежує ріст небажаних рослин, адже перешкоджає потраплянню світла в ґрунт.

Найбільше, плівка для мульчування використовується при вирощуванні таких сільськогосподарських культур, як:

 • теплолюбові томати та перець;
 • ягідні культури (суниця, полуниця, лохина);
 • салати;
 • інші овочеві культури, саджанці.

При навіть тривалому використанні плівки для мульчування, ґрунт під нею завжди рихлий, що створює найкращі передумови для гарного розвитку кореневої системи висаджених рослин.

Характеристики поліетиленових плівок для мульчування рослин

При виборі плівки для мульчування рослин, варто приділити свою увагу характеристикам самої плівки:

 1. Ширина полотна та рукава. ТОВ «Планета Пластик» (є безпосереднім виробником якісної прозорої, чорної та чорно-білої плівки для мульчування), - виробник плівки шириною полотна від 0,7 до 1,5 м, і шириною рукава від 1 до 3 м., товщина від 30 до 200 мкм (чорно біла плівка – полотно шириною від 1,5 м до 2,5 м, товщина 100-150 мкм).
 2. Вид плівки для мульчування. Серед продукції компанії можна обрати декілька різновидів стабілізованої плівки, а саме
 • «Мульча ECO» (термін використання – 12 місяців);
 • «Мульча PRO» (здатна прослужити 36 місяців);
 • «Баштан ECO» (термін використання – 12 місяців).

На сайті – безліч корисних статей в базі знань про переваги і користь використання мульчування при вирощуванні рослин, що допоможуть кожному господареві отримувати якісні, стабільні і високі врожаї.

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи