Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 6
 • Переглядів: 7

Платні посилання: плюси та мінуси використання у стратегії SEO просування

SEO (Search Engine Optimization) є ключовою складовою успішної онлайн-присутності бізнесів різних напрямків. Обійти конкурентів та залучити цільову аудиторію допомагає безліч аспектів оптимізації, і одним із них є використання платних посилань. Цей метод, хоча і ефективний, він є предметом активних обговорень у галузі SEO. У даній статті ми розглянемо, що таке платні посилання, плюси та мінуси їх використання у стратегії SEO просування.

Що таке платні посилання?

Платні посилання – це посилання, розміщені на сторонніх веб-сайтах, за які власник сайту отримує плату. Ці посилання зазвичай розміщуються в статтях, блогах, каталогах або інших веб-ресурсах. В цій статті рекомендуємо прочитати, чим платні SEO посилання відрізняються від природних. Це дуже важливо розуміти, якщо ви плануєте стратегію лінкбілдінгу. 

Плюси використання платних посилань

Розглянемо головні переваги, які мають платні посилання: 

 • Швидкий результат. Однією з найбільших переваг використання платних посилань є можливість швидко отримати значний обсяг зовнішніх посилань. Це може призвести до швидкого підняття рейтингу в пошукових системах, що важливо для нових проектів або тих, хто шукає швидкі результати.
 • Покращення авторитету. Платні посилання часто надають можливість отримати зв'язки від авторитетних джерел. Це може поліпшити авторитет вашого сайту в очах пошукових систем, що впливає на його позиції в результатах пошуку.
 • Гнучкість у виборі анкорних текстів. Купуючи посилання, ви отримуєте контроль над анкорним текстом, який вказує на ваш сайт. Це дозволяє точно вибирати ключові слова та фрази, які ви хочете підкреслити, зміцнюючи вашу позицію у пошукових видачах.
 • Можливість впливу на конкурентів. Платні посилання можуть бути важливим інструментом для перегонів з конкурентами. Відповідно до стратегії, вони можуть допомогти вам випередити інших гравців у вашій галузі та зайняти високі позиції в пошукових результатах.
 • Збільшення трафіку. Платні посилання можуть призвести до збільшення трафіку на ваш сайт, якщо вони розміщені на авторитетних веб-сайтах з високою відвідуваністю.

Що таке платні посилання?

Мінуси використання платних посилань

Як ми вже казали вище, платні посилання також є предметом обговорень SEO спеціалістів. І це не дарма, тому що перед їх використанням варто розуміти, що вони мають певні мінуси. Ось найважливіші з них, які варто враховувати, будуючи стратегію лінкбілдінгу:

 • Витрати. Купівля платних посилань може бути витратною стратегією, особливо для малих підприємств або початківців. Вартість може варіюватися, а результати не завжди гарантовані.
 • Ризик штрафів. Google може накласти штрафи на сайти, які купують посилання, що може призвести до зниження рейтингу або навіть видалення сайту з індексу.
 • Шкода для репутації. Використання платних посилань може негативно вплинути на репутацію вашого сайту, якщо Google або користувачі дізнаються про це.
 • Нестабільність результатів. Ефект від платних посилань може бути нестабільним, адже Google постійно оновлює свої алгоритми.

Як використовувати платні посилання безпечно

Використання платних посилань у стратегії SEO просування може бути ефективним, але важливо дотримуватися кращих практик та зберігати безпеку вашого веб-сайту. Ось кілька порад, як використовувати платні посилання безпечно.

Вибирайте авторитетні сайти

Оберіть надійних постачальників платних посилань, які мають добру репутацію:

 • Перевірте, чи сайт не використовує чорні методи SEO, які можуть негативно вплинути на ваш сайт.
 • Використовуйте такі інструменти, як Ahrefs або SEMrush, щоб оцінити авторитетність сайту.

Використовуйте різноманітні анкори 

Ретельно плануйте анкорні тексти, які використовуватимете для платних посилань. 

 • Не використовуйте одні й ті ж ключові слова для всіх посилань.
 • Використовуйте різноманітні анкори, такі як брендові назви, ключові слова, описи та URL-адреси.
 • Уникайте надмірного використання ключових слів в анкорах, адже це може викликати підозру у Google.

Відстежуйте результати

Постійно відстежуйте ефективність ваших платних посилань та їх вплив на рейтинг в пошукових системах. Якщо ви помічаєте негативний вплив чи інші проблеми, негайно реагуйте та коригуйте стратегію.

 • Використовуйте такі інструменти, як Google Search Console, Ahrefs або SEMrush, щоб відстежувати результати.
 • Порівнюйте результати з попередніми періодами, щоб бачити, чи є покращення.

Як використовувати платні посилання безпечно

Робіть різноманітні посилання

Уникайте створення однотипних посилань. Розподіліть посилання між різними джерелами та типами ресурсів, щоб все виглядало природно.

 • Не розміщуйте занадто багато платних посилань, адже це може викликати підозру у Google.
 • Поступово нарощуйте кількість посилань протягом певного періоду часу.
 • Слідкуйте за співвідношенням платних та природних посилань на ваш сайт.

Будьте готові до змін

Google постійно бореться з платними посиланнями, тому важливо бути в курсі останніх оновлень алгоритмів.

 • Будьте готові до того, що Google може накласти штрафи на сайти, які купують посилання.
 • У цьому випадку важливо негайно вжити заходів для виправлення ситуації.

Висновок

Використання платних посилань у стратегії SEO може бути безпечним, якщо дотримуватися етичних норм та кращих практик. Спостереження, ретельне планування та вибір довірених постачальників є ключовими елементами успішної стратегії з використанням платних посилань.

Наші інтереси: 

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи