Піттак - філософ з Лесбосу

Острів Лесбос славиться також і філософами.

Давній мудрець Піттак, син Гіррадія, був фракійцем. Народився 651 року до Хрестової ери в місті Мітілена на острові Лесбос. Був одружений із сестрою афінського законодавця Дракона. Разом з іншими активістами звільнив рідне місто від тирана. Згодом громадяни обрали його правителем. Піттак встановив правила, котрі передбачали сувору відповідальність за вчинені злочини, особливо за вчинені у нетверезому стані. Правління його тривало з 579 по 569 роки до Хрестової ери. Навівши лад у рідному місті, він склав із себе повноваження і зажив як звичайний громадянин.

Діоген Лаертський розповідає, що кмітливий Піттак здолав на поєдинку олімпійського чемпіона Фрінона, сховавши під шитом сітку, котру потім накинув на супротивника.

В давнину геллени шанували Піттака так само, як Солона і Лікурга. Платон включив його до списку семи давніх мудреців у своєму діалозі «Протагор».

Вислови Піттака

Всьому свій час.

Що обурює тебе у ближньому — того не роби сам.

Висновки

З цієї короткої статті напрошуються два висновки.

1) Піттак спростовує хибні, але поширені уявлення про те, що мудреці - це істоти ніжні і не здатні відстоювати свої інтереси із застосуванням сили.

2) Перестаньмо називати збоченок лесбійками, а дамо їм більш відповідну назву. Адже острів Лесбос славний також і мудрецями.

Гравець: 
Леонід Українець
 
Форум Підтримати сайт Довідка