Важливість: 
3

Категорія:

Підкуп і шпигунство завжди були головною зброєю Московії – історик Валентин Мороз

«І тоді я зрозумів, як історик, назавжди: головною «артилерією» Москальської імперії завжди були підкупи. Потім я вже не здивувався, коли прочитав, що під час  Північної війни (між Московією і Швецією)  більшість (!) членів шведського парламенту отримували гроші від Москви».

160411-valentynmoroz.jpg

Історик Валентин Мороз (нар. 15 квітня 1936 р.)
Історик Валентин Мороз (нар. 15 квітня 1936 р.)

Цитата з книги історика Валентина Мороза «Україна в двадцятому столітті», 2016.

«… Коли говорять про москальських істориків, то першими у списку, як правило, фігурують Соловйов і Ключевський. Останній – цікавіший, а Соловйов з його величезними томами – дуже нудний…

Але…

Він мав доступ до головних архівів Московської імперії. І тому я (автор – В.Мороз) читав його охоче  в свої молоді роки. Один факт – і все стане зрозумілим.

Десь у якомусь томі він цитує бюджет Московської імперії за якийсь там рік 18-го століття. Рік я вже не пам’ятаю, цифри бюджету теж. Але пропорції бюджету запам’ятав назавжди – пам’ятаю й тепер. Так от: у цьому бюджеті сума на підкупи була більшою,  ніж сума на артилерію! 

І тоді я зрозумів, як історик, назавжди: головною «артилерією» Москальської імперії завжди були підкупи. Потім я вже не здивувався, коли прочитав, що під час Північної війни (між Московією і Швецією)  більшість членів шведського парламенту отримували гроші від Москви…

І тоді я зрозумів, чому корпус Левенгаупта, що йшов із Швеції на допомогу Карлові XII й Мазепі, був розбитий у Білорусії. З цим корпусом українці і шведи перемогли б під Полтавою, а Петро I був би скинутий з москальського трону (як і планувалося).

Але Москва через свою агентурну «голоту-сволоту» мала всю інформацію про корпус Левенгаупта, і він не дійшов до України».

З книги історика Валентина Мороза «Україна в двадцятому столітті». Книга третя (19532000): Львів, ЛігаПрес, 2016 р., с. 178–179.

Наші інтереси: 

Сила Московії не в регулярній армії, а у брехні та спецопераціях. 

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка