Важливість: 
3
Парламент Угорщини підтримав законопроект, який зупинить роботу університету Сороса - The New York Times

Зміни обмежать свободу двох десятків університетів по всій Угрщині. Однак, оглядачі вважають, що вони були розроблені спеціально для того, щоб зупинити роботу Центральноєвропейського університету в Будапешті, заснованого мільярдером Джорджом Соросом.

17040501.jpg

Протест проти планів закриття Центрально-Європейського університету. Credit Bernadett Szabo/Reuters

 Нові доповнення до закону Угорщини про освіту підтримали 123 депутати, 38 проголосували проти, а ще стільки ж - утрималися, пише ZN,UA.

The New York Times повідомляє, що зараз Центрально-європейський університет в Будапешті працює частково як американський інститут. Це дає йому відносну свободу від нагляду з боку Угорського уряду.

Схвалений парламентом закон обмежує незалежність університетів, які пропонують дипломати країн, в яких у них немає студмістечка чи підрозділу, що проводить навчання. Ці вимоги сьогодні не задовольняє лише Центральноєвропейський університет.

New York Times нагадує, що прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана критикували за порушення демократичних цінностей. Останнім часом він виступив проти неурядових організацій, які критикують уряд. Багато з них фінансуються Фондом Джорджа Сороса. Під час щотижневого інтерв'ю на радіо у минулу п'ятицю Орбан сказав, що Центральноєвропейський університет, який працює в Угорщині і видає американські дипломи, користується нечесною перевагою над своїми угорськими конкурентами. Він назвав роботу університету "шахрайством", додавши, що "в Угорщині ніхто не може бути вище закону, навіть якщо ти мільярдер". Тим самим Орбан натякнув на Сороса.

Раніше видання The Guardian писало, що Орбан хоче натиснути на фонд Сороса, сподіваючись на підтримку Трампа, нагадує ZN,UA. Цей намір вважається одним із останніх агресивних кроків прем'єр-міністра Віктора Орбана, націлених перетворити Угорщину на "неліберальну країну", за що світова спільнота вже неодноразово його критикувала.

Наші інтереси: 

Україні варто повчитися, як керувати країною, щоб не бути ні в кого на гачку. Цей приклад показує, що прем'єр міністр Угорщини не хоче залежати від Сороса та його "ліберальних цінностей".

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка