Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Облік розрахунків із підзвітними особами: як його автоматизувати

Підприємства, які працюють у сфері торгівлі або надають послуги, постійно купують товари або матеріали. Для цього вони надають певні суми коштів відповідальним особам, яких називають підзвітними. За законом це може бути працівник державної або приватної установи.

Гроші, які отримала підзвітна особа, потрібно враховувати та відображати у бухгалтерській документації. Це важливо для контролю витрат і в цілому відстеження фінансового стану компанії. Вести подібну звітність вручну зараз не практично, адже в такому форматі часто припускаються помилок.

Особливості видачі коштів підзвітним особам

За вимогами законодавства, певні суми таким способом можна надавати на господарські потреби, придбання товарів або послуг чи відрядження. Облік підзвітних осіб дозволить компанії відстежувати, скільки грошей було витрачено, та уникнути непотрібних втрат. Як правило, такі гроші видають готівкою, можуть також перераховувати на корпоративну чи іншу банківську картку.

Підзвітна особа має використати фінанси саме на ті потреби, для яких отримала їх, у певний термін. Так, для закупівлі сільськогосподарських товарів відводиться 10 днів, чорних або кольорових металів – 30. Для інших господарських потреб надається не більше 2 діб, включаючи ту, коли кошти було отримано. Гроші можна видавати тільки працівникові, який раніше надавав звіти щодо авансів.

Діяльність підприємства потребує точного контролю усіх витрат, включаючи використання таких коштів. Законодавство вимагає надання обов’язкового авансового звіту в разі виникнення оподаткованого доходу (з нього розраховують суму податку), або використання готівки понад суму витрат. По грошах, які працівник спрямував на харчування чи особисті потреби під час відрядження, надавати звіти не потрібно.

Автоматизація обліку: що для цього потрібно

Керівники сучасних підприємств прагнуть оптимізувати більшість процесів, щоб зменшити навантаження на працівників та уникнути помилок. Коли робітник веде звітність вручну, завжди є ризик неправильних даних через людський фактор. Якщо довірити процес програмі, інформація завжди буде коректною, актуальною та точною.

USAP.ONLINE – бухгалтерія в хмарі, яка пропонує широкий функціонал торговельним підприємствам та компаніям, які надають послуги. Ця програма передбачає зберігання інформації на віддаленому сервері, його надає провайдер, він же відповідає за безпеку. Вірогідність доступу третіх осіб до конфіденційних даних повністю виключено.

Серед інших переваг сервісу варто виділити:

  • доступ онлайн. Щоб побачити звіти про витрати, надходження та інші операції, достатньо увійти в програму. Вона відкривається не тільки на робочому комп’ютері, адже існує в хмарі – переглядати дані можна на смартфоні або планшеті;
  • зручний і простий інтерфейс. Налаштування не займає багато часу, із ним не виникне проблем. Програму легко інтегрувати з іншими сервісами, якими користуються в компанії;
  • продумана система звітів. Завжди доступна інформація про те, скільки коштів і кому було видано, яку суму витратили та на що. Це допоможе уникнути паперової роботи та зайвих витрат часу;
  • тестовий період. Оцінити всі можливості та функції програми зручно протягом пробних 2 тижнів.

USAP.ONLINE – програма, за допомогою якої зручно автоматизувати звітність та спростити більшість процесів на підприємстві. Вона існує в хмарі, тому для доступу до інформації достатньо будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Використання системи допоможе контролювати робочі витрати та фінансові справи в цілому.

Наші інтереси: 

Програмне забезпечення.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи