Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
107

Новини ультраіндастріалу: у Китаї заблокували Вікіпедію

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

З 15 травня доступ до ресурсу обмежений всіма мовами. Це пов’язано із тим, що наближається річниця трагічних подій на площі Тяньаньмень.

Агентство France-Presse зазначає, що Пекін почав блокувати Wikipedia за кілька тижнів до 30-ї річниці трагічних подій на площі Тяньаньмень, пише mind.

Використовуючи так званий «Великий китайський firewall», влада перекриває доступ, зокрема, до пошуковика Google, соціальних мереж Facebook і Twitter, а також до популярних месенджерів і новинних ресурсів.

Експерти називають блокування Wikipedia «символічним».

«Влада боїться правди», – зазначає один із засновників ресурсу Greatfire.org, що стежить за обмеженнями доступу до інтернету в Китаї.

Журналісти агентства France-Presse пов'язують блокування Wikipedia з річницею розгону демонстрації на площі Тяньаньмень.

В результаті жорстких дій влади із застосуванням армійських підрозділів під час антиурядових демонстрацій, які проходили з 15 квітня по 4 червня 1989 року, загинули від 400 до 3 000  людей.

Наші інтереси: 

Китай - тоталітарна держава. Попри всі успіхи КНР в економіці (якщо це вважати успіхами) Україні не слід мати справу з цією державою.