Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Нові санкції проти «Північного потоку 2» сприятимуть диверсифікації енергопоставок в Європі та стримуванню агресії Росії в Україні

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Державний департамент США оновив роз‘яснення до Розділу 232 закону США «Про протистояння противникам Америки шляхом санкцій» (CAATSA). Нові роз‘яснення передбачають можливість запровадження санкцій проти інвесторів та іншої діяльності проектів російських експортних трубопроводів, включаючи «Північний потік 2» та другу гілку «Турецького потоку».

pompeo.jpg

держсекретар США Майк Помпео

Про зміни до санкційного режиму в середу оголосив Держсекретар США Майк Помпео: «Це чітке попередження компаніям, які допомагають та сприяють проектам зловмисного впливу Росії, що це не буде сприйнято. Забирайтесь зараз, або постаньте перед ризиком наслідків», повідомляє Голос Америки.

В новому роз‘ясненні йдеться, що у випадку завершення ці російські «проекти зашкодять безпеці Європи та зміцнять здатність Росії використовувати енергоресурси для примусу проти європейськиї партнерів та союзників.

Ці проекти також зашкодять диверсифікації енергопостачання в Європі.

Ці проекти також значно обмежать газотранзит через Україну, позбавивши український уряд значних транзитних надходжень і зменшивши значний фактор, що стримує подальшу російську агресію проти України».

Голова Бюро з енергоресурсів Державного департаменту США Марк Феннон наголосив, що зусилля американської влади з підтримки диверсифікації енергоресурсів в Європі мають підтримку обох партій в Конгресі.

«Ми наполегливо працюємо над тим, щоб допомогти зусиллям Європи з диверсифікації. Білорусь розширила поставки нафти, Литва має корабель для імпорту зрідженого газу, Польща розширює термінал для зрідженого газу.

Багато інших країн Європи: Україна, Греція, Болгарія, Сербія, Хорватія, Італія та Румунія і далі диверсифікують види, джерела та шляхи поставки енергоресурсів».

Раніше Німеччина висловлювалась проти санкцій США, заявляючи, що вони втручаються до внутрішніх справ країни.

Наші інтереси: 

Не допустити будівництво газопроводів в обхід України, оскільки припинення українського транзиту відкриває Росії браму для великої війни і ядерного шантажу України.