Нонсенси «Частот»: недолугість творців чи маніпуляція свідомістю?

Під час перегляду фільму одразу задалася питанням: чи то його творці мали знання про поняття частот на рівні Вікіпедії чи, навпаки, знали про нього надто добре, щоб спрямувати свідомість масового глядача у фальшивому напрямі?

Адже який message, так чи інакше, несе у мозок глядача одна з головних ідей фільму? А несе вона таке, що високі частоти – це погано і  небезпечно, носій високих частот - бездушна істота і одинока водночас.

В цьому і полягає нонсенс. Тому що носій високої частоти апріорі не може бути байдужим чи бездушним. Чому? Бо високі частоти – це, в першу чергу, набуток істоти духовної і знак відкритих вищих енергетичних центрів (чакр) людини. І коли енергетичні центри відкриваються природним шляхом, тобто шляхом внутрішньої духовної самореалізації, то перше, що в людині має відкритися, - то серцевий центр (Анахата). Людина з відкритим  серцевим центром (найпереконливіший приклад – Ісус Х., навіть на іконах він зображується часто з відкритим серцевим центром у вигляді палаючого диска в центрі грудей) просто не здатна бути холодною, не мати почуттів чи бути байдужою. Бо це те саме, якби мед перестав бути солодким, а море не мало води.

Але автори від початку цю ідею: «високі частоти-бездушність-одинокість» - дуже настійливо просувають, виносячи на передній план. І навпаки, носій низьких частот у фільмі – теплий, чуттєвий, розумний хлопець. Взагалі привабливий персонаж. Випадковість другого нонсенсу, коли все перевертається з ніг на голову? Не думаю.

Дівчина, головна героїня - інтелектуально розвинена, з високим IQ, тобто, на людську мірку, дуже розумна. Але її почуття (рівень другого нижчого енергетичного центру – Свадхістана) нерозвинені, сплять, навіть на рівні цього нижчого центра. Звичайно, серцевий центр (він є четвертим нижчим і першим вищим центром водночас) її закритий. То про які високі частоти із закритим серцевим центром можна говорити взагалі? Знову повертаємося до несолодкого меду або холодного вогню.

Що взагалі таке – висока частота? Це частота – показник духовного розвитку людини у напрямку святості. Це частота Світла, Божественності, а відтак частота Любові. Можна мати високе IQ, але воно не є гарантом високої частоти. Бо висока частота – категорія духовна, а показник IQ – інтелектуальна. Тобто і сокіл, і ведмідь – кожен гарний по-своєму і має місце у своєму просторі, тільки ведмідь у лісових хащах, а сокіл - у високому небі. І намагатися їх звести до спільного знаменника навряд чи комусь прийде в голову.

Щодо одинокості. На духовному шляху – на уже значно високому оберті спіралі свого еволюційного розвитку – людина дійсно стає не колективною істотою, а самодостатньою «самою у собі». Але це не одинокість у тому сенсі, як звикли її трактувати. Це шлях нагору «вузькими воротами», куди натовпом не ввійдеш. І древні духовні вчення констатують: «У Дусі ти одинокий». Але це не означає відлюдність, а лише те, що свій духовний поступ ти робиш один. Але водночас (все так взаємопов’язано) у цьому поступі  приходить і усвідомлення свого Істинного Я як Єдності з усім сущим.

Є ще кілька цікавих акцентів у цьому фільмі: про книгу, яка була втрачена, а потім переписувалася (читай: фальшувалася); про тих, хто стоїть за маніпулюванням свідомістю (герої фільму, в усякому разі, актори чомусь усі представники певної нації –  випадковість?). Чи саме цей феномен хотіли підкреслити творці фільму чи то вийшло мимоволі – відповіді не маю. Але все це явно чи скрито підштовхувалося під ніс, отже, не змогло прослизнути непоміченим.

Відверто кажучи, авторка цього допису не є такою шанувальницею американського кіно, щоб аж так глибоко в нього занурюватися, але така актуальна назва («Частоти») спонукала подивитися. Проте резюме по перегляду - тільки подив і знаки питання.

Гравець: 
Наталка Артанія...

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка