Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Негайно поверніться! Чому спати на животі шкідливо

Світ:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Експерти-сомнології з Клініки Майо в США зробили висновок, що сон на животі загрожує численними проблемами зі здоров’ям.

Можливо, комусь і здається, що сон на животі є надійною профілактикою хропіння, але в цілому саме такий сон більшість експертів називають найгіршим варіантом положення тіла під час нічного відпочинку.

За словами фахівців, тіло сплячої людини має перебувати в такому положенні, щоб вона могла досить вільно повертати голову і шию, оскільки це важливо для гарного дихання. У лежачого на животі такої можливості немає. Для шиї поза на животі – вбивча: сприяє затіканню м’язів і здавлення судин.

Крім того, у тих, хто спить на животі, згинається спина, внутрішні органи відчувають більший тиск, як і м’язи спини. Тому у тих, хто так спить, може часто боліти поперек.

Тим, хто не може заснути при іншому положенні тіла, сомнологи порекомендували дотримуватися деяких правил, які допомагають полегшувати навантаження на тіло.

«Кладіть подушку в області тазу – прямо під живіт: це допоможе зменшити тиск на хребет. Під головою теж повинна бути подушка, якщо через неї не напружується спина. Якщо ви відчуваєте напругу, то спробуйте спати без подушки під головою», – порадили експерти.

Наші інтереси: 

Слухати свій організм. 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Дмитро Вернигора.

Також бачив рекомендацію, що краще спати на лівому боці, бо тоді гравітація допомагає шлунку і серцю краще відпочити. А чи це так?

Коли ти твердо йдеш шляхом, яким почав іти, то... ти щасливий.                   (Г.Сковорода)

Зображення користувача Ігор Каганець.

Це вигадка. Здорова людина за ніч кілька разів змінює позу сну, тому спить на різних боках.

Дмитро Вернигора каже:
Також бачив рекомендацію, що краще спати на лівому боці, бо тоді гравітація допомагає шлунку і серцю краще відпочити. А чи це так?

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Костянтин Струк.

Від однієї знайомої (яка вже відійшла до іншого світу) почув якось: На лівому боці сплять праведники, на правому сплять мудреці. На спині сплять мрійники. А грішники - на животі.
Щодо грішників не переконаний, що пам'ятаю це правильно. Але самому завжди зручніше було спати саме на лівому боці. Краще - обличчям до стіни.

Поки дихаю - сподіваюсь!