Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений

Найкращі текстові редактори для Windows

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

На кожному комп'ютері є хоча б один текстовий редактор (блокнот), що використовується звичайно для відкриття документів формату txt. Тобто, по суті, це найпопулярніша програма, необхідна абсолютно всім!

В ОС Windows XP, 7, 8 є вбудований блокнот (простий редактор тексту, відкриває тільки файли txt). В цілому начебто нічого, записати в нього кілька рядків при роботі досить зручно, але для чогось більшого - він не згодиться. У цій статті я б хотів розглянути найкращі текстові редактори, які легко замінять програму за замовчуванням.

subline.png

Sublime Text
Sublime Text

Добрий день.

На кожному комп'ютері є хоча б один текстовий редактор (блокнот), що використовується звичайно для відкриття документів формату txt. Тобто, по суті, це найпопулярніша програма, необхідна абсолютно всім!

В ОС Windows XP, 7, 8 є вбудований блокнот (простий редактор тексту, відкриває тільки файли txt). В цілому начебто нічого, записати в нього кілька рядків при роботі досить зручно, але для чогось більшого - він не згодиться. У цій статті я б хотів розглянути найкращі текстові редактори, які легко замінять програму за замовчуванням.

Кращі текстові редактори

1) Notepad ++

2014-04-21 09_39_08-Notepad v6.5.5 - Current VersionСайт: http://notepad-plus-plus.org/download/v6.5.5.html

Чудовий редактор, першим ділом після установки Windows встановлюю саме його. Підтримує, мабуть (якщо чесно не вважав), понад півсотні різних форматів. Наприклад:

1. Текстові: ini, log, txt, text;

2. Web Scripts: html, htm, php, phtml, php, asp, aspx, css, xml;

3. Java & Pascal: java, class, cs, pas, inc;
4. Public Scripts sh, bsh, nsi, nsh, lua, pl, pm, py і багато багато іншого...

 

До речі, програмний код, цей редактор легко може підсвічувати. Наприклад, якщо вам іноді доводиться правити скрипти на PHP - тут ви зможете легко відшукати потрібну строчку і замінити її. До того ж цей блокнот легко може висвічувати підказки (Cntrl Пробіл).

І ще, мені здається буде корисно багатьом користувачам Windows. Дуже часто трапляються такі файли, які неправильно відкриваються: відбувається якийсь збій кодувань і ви замість тексту бачите різні "крякозыбры". В Notepad ці крякозабры легко усунути - просто виберіть розділ "кодування", а потім перетворіть текст наприклад ANSI в UTF 8 (або навпаки). "Крякозабры" і незрозумілі символи повинні зникнути.

2014-04-21 09_48_20-

 

У цього редактора ще купа достоїнств, але думаю, для того щоб назавжди позбутися від головного болю, що і чим відкрити - він підійде як не можна до речі! Один раз встановив програму - і забув про проблему назавжди!

 

 

 

 

2) Bred

Сайт: http://www.astonshell.ru/freeware/bred3/

2014-04-21 09_53_28-[Новый текстовый документ.txt] - BRED3.0.3U

Дуже непоганий редактор - блокнот. Я б порекомендував використовувати, якщо ви не збираєтеся відкривати формати, типу: php, css та інші - тобто тим де потрібна підсвічування. Просто в цьому блокноті вона реалізована гірше ніж в Notepad (суто на мій погляд).

В іншому ж програму - супер! Працює дуже швидко, є всі необхідні опції: відкриття файлів з різними кодуваннями, постановка дати, часу, підсвітка, пошук, заміна і пр.

Стане в нагоді всім тим користувачам, які просто хочуть розширити можливості звичайного блокнота Windows.

З недоліків б виділив відсутність підтримки декількох вкладок, з-за чого, якщо ви працюєте з декількома документами, відчуваєте незручність...

 

3) AlkelPad

http://akelpad.sourceforge.net/ru/download.php

2014-04-21 10_33_41-AkelPad - [c__HCT.Log]

Один з найпопулярніших текстових редакторів. Що цікаво - розширюваний за допомогою плагінів - його функції легко можна змінити. Наприклад, на скріншоті вище, показана робота програми, яка вбудована в популярний файловий командер - Total Commander. До речі, можливо в популярності цього блокнота - зіграв і цей факт.

По суті: є підсвітка, купа налаштувань, пошуки і заміни, вкладки. Єдине, чого мені не вистачає - це підтримка різних кодувань. Тобто в програмі вони начебто і є, а от зручно перемикати і перетворювати текст з одного формату в іншій - біда...

Рекомендувати встановлювати цей блокнот власникам Total Commander не буду, якщо ви не користуєтеся "тотал'ом" - тоді цілком собі не погана заміна, а тим більше якщо підберете потрібний вам плагін під нього.

 

4) Sublime Text

Сайт: http://www.sublimetext.com/

subline

Ну і не міг не включити в даний огляд один дуже мені симпатичний текстовий редактор - Sublime Text. По-перше, він сподобатися їм, хто не любить світле оформлення - так, багатьом користувачам більш по душі темний колір і яскраве виділення ключових слів у тексті. До речі, відмінно підійде тим, хто працює з PHP або Python.

Справа в редакторі відображається зручна колонка, яка в будь-який момент може вас перемістити в будь-яку ділянку тексту! Дуже зручно, коли ви довго редагуєте який-небудь документ і вам постійно потрібно переміщатися по ньому.

Ну про підтримку безлічі вкладок, форматів, пошук і заміну - і говорити не доводиться. Цей редактор їх підтримує!

 

PS

На сьогоднішній огляд закінчую. Взагалі, в мережі сотні різних подібних програм і було досить не легко вибрати відповідні рекомендації. Так, багато хто заперечать, скажуть що кращі - це Vim, або звичайний блокнот Windows. Але метою посту не було посперечатися, а порекомендувати відмінні текстові редактори, а в тому, що ці редактори - одні з кращих, у мене і у сотні тисяч користувачів даних продуктів - сумнівів немає!

Всього найкращого!

Наші інтереси: 

+

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи