Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Найбільший архів газет і журналів України відкрили без обмежень до 10 квітня

Світ:

Важливість: 
4

Подібно до багатьох інших освітніх і гуманітарних мережевих проектів електронне сховище української періодики минулих років Libraria на період загальнодержаного карантину надало повний доступ до своєї колекції для усіх бажаючих.

Повний доступ до https://libraria.ua/.

Як наголошує відомий український історик, дослідник розсекречених архівів радянських спецслужб Едуард Андрющенко, йдеться про розпізнаний текст з можливістю навігації за допомогою пошуку, пише Еспресо.

"Це не просто скани - текст розпізнаний (хоча іноді з помилками), і можна шукати по всій базі будь-які слова", - зазначає він на своєму авторському телеграм-каналі KGB files.

Довідка

Libraria – проект компанії "Архівні інформаційні системи" (АІС), що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами. Мета проекту - оцифрувати та надати доступ онлайн до чим більшого масиву української історичної періодики.

"Ми розпочали роботу над створенням ресурсу 2012 року, коли було відскановано перші колекції українських газет. Наразі оцифровано близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст. Ресурс постійно наповнюється. Ми продовжуємо роботи і плануємо представити у найближчі роки кілька мільйонів сторінок значно розширивши географічні та хронологічні межі проекту", - кажуть організатори.

Наші інтереси: 

Можливість подивитися історичні матеріали в оригіналі.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Олег Змієборець.

З цікавості зазирнув на ресурс https://libraria.ua/

Натрапив на газету «Вісті з фронту», яка була надрукована в м. Сарни (райцентр Рівненської області) 17.05.1943р.

Цитую один абзац:
«ЕВРОПЕЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ
Цю війну недурно колись називатимуть революційною. Неплановану "революцію" зробили не большевики, які збирались іти на Европу із смолоскипом своєї світової революції, а націонал-соціалістична Німеччина, що в розпалі бою створила ідею, навколо якої гуртуються тепер народи Европи, — ідею нової Европи.

Десятки літ виношували большевики таємні задуми, розбудовували найпотужнішу у світі терористичну й шпигунську організацію, витрачали величезні суми, щоб понести за межі покореного вже Сходу свою «революцію»,- тобто замасковану як «диктатуру пролетаріату» жидівську на панування над світом.»