Зображення користувача Андерс Фальке.
Андерс Фальке
202

Народний Оглядач скоро може стати популярнішим за Hromadske.tv

Категорія:

Сайт Народного Оглядача незабаром може перевищити популярність відомого каналу Громадське Телебачення. Це твердження підкріплене статистикою сайту Alexa.com.

Користуючись глобальною статистикою сайту alexa.com можна дійти цікавих висновків. З однієї сторони, такі відомі сайти як Українська Правда та Громадське Телебачення, втрачають на популярності, з іншої сторони такі, на перший погляд, аматорські та невідомі портали як Народний Оглядач набирають на популярності.

Одразу спростую міф, що нібито статистика від сайту alexa.com неправдива, бо збирається інформація тільки про відвідування тих користувачів, у веб-переглядачах яких встановлений додаток Alexa. Так, з другою частиною погоджуюся і не буду спростовувати, бо це просто факт. Справді Alexa збирає інформацію лише про ті сайти, на які здійснювався вхід з веб-переглядачів зі спеціально встановленим додатком Alexa. Але з першою частиною міфу не погоджуюся, тому що статистика Alexa правдива і більш-менш відображає інтернет-смаки користувачів певної країни.

Візьмемо для прикладу останні дослідження компанії TNS стосовно українських інтернет-користувачів та поглянемо на статистику.

Джерело: watcher.com.ua

Тепер поглянемо на статистику від Alexa для України. Як бачимо – цілком незалежні та непов’язані між собою статистики показують досить подібну картину. Ніхто вже не здивується, що в українському рейтингу ТОП-10 нема жодного українського сайту, лише американські та російські. Українські сайти починають з’являтися лише в ТОП-20.

Але цього разу хочу наголосити на тому, що навіть великий бюджет та гарний старт не дають жодних гарантій того, що сайт або портал будуть стабільно розвиватися. Погляньмо хоча б на портал tochka.net, який декілька років назад хвалився планами про здобуття позицій лідера на українському медіа-ринку і ввійде в ТОП-5 українських лідерів. І що ми бачимо на 14 грудня 2015 року? Позиція коливається в межах ТОП-300, світовий рейтинг цього порталу теж не вражає і не показує стабільної статистики зросту. Потрібно також зазначити, що tochka.net належить до фінансових структур пана Ахметова, тому його особисто й не відвідую :)

Інший приклад – це Громадське Телебачення. Особисто нічого не маю проти цього чудового новітнього каналу, але його статистика на Alexa вказує на перманентне зменшення популярності. Тож на 14 грудня 2015 року світовий рейтинг Громадського складає 34049 сходинку та 491 сходинку в українському рейтингу. І це при тому, що Громадське постійно фінансується, отримує іноземні ґранти, є досить відомим інформаційним ресурсом, можливо фінансується певними спонсорами й самими глядачами тощо.

Але все ж чомусь популярність Громадського саме в мережі Інтернет падає. Можливо це пов'язано з його виходом на певні хвилі передавання сигналу через супутник і тепер цей канал можна дивитися по телевізору, але все ж...

Тепер поглянемо на статистику Народного Оглядача на цей же день – світовий рейтинг – 64128 сходинка та 604 сходинка по Україні. І це при тому, що Народний Оглядач не підтримується великими фінансовими вливаннями, не є настільки популярним (поки що), як Громадське, не отримує іноземних ґрантів (хоча мав би) і що найголовніше – показує стабільний зріст.

Може з’явитися контраргумент, що якби хоча б один журналіст з Громадського закликав встановити користувачів собі у веб-переглядач додаток Alexa, то тоді б Народний Оглядач не мав би шансів. Уявіть собі, що наприклад пан Скрипін, Наєм і скажімо Настя Станко у твітері, фейсбуці та у ВК одночасно закличуть всіх встановити цей додаток? Відповім – будь-ласка, журналісти Громадського, зробіть це!!! Тоді ми викинемо з рейтингу російські інформаційні окупаційні ресурси, такі як ВК, Mail.ru, Ok.ru та інші, тоді українські рейтинги будуть справді українськими і хоч тут ми зможемо сказати Москві, що ми не Росія, а таки справді Україна-Русь! А поки-що нас нічого не відрізняє від Росії... 

Просто наберіть у пошуку Alexa Sparky та ім’я свого веб-переглядача та встановіть собі додаток Alexa. Я про це вже писав неодноразово і спільними зусиллями (це навіть не зусилля, а просто клікання) створили міцний рейтинг для Народного Оглядача. Це не вірус, це не додаткова пошукова система, яка замінює вашу основну, це всього лиш додаток, який зробить українську статистику справді українською.

Також, якщо поважаєте Народний Оглядач, не пошкодуйте декількох десяток гривень в якості пожертви на розвиток сайту і тоді наш улюблений ресурс точно пережене мейнстрімові сайти, адже правдиве слово сильніше за зброю! 

Коментарі

Зображення користувача Андерс Фальке.

Як розповсюдити статтю?

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Володимир Майборода.

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Зображення користувача Андерс Фальке.

Якщо події й розвинуться в описаному порядку, тобто якщо НО переважить наприклад Громадське, до це буде велика відповідальність, потрібно вже будувати стратегію утримування позицій лідера!

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Миро Продум.

Дякую, Андерсе, за гарне дослідження! Зараховуємо тобі інвестицію 100 галів як внесок роботою. Творимо!

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Анатолій Вебер.

А я гадаю, чому Оглядач відкривається по декілька хвилин? Набуває популярності і сервер не витримує навантажень. :)

Зображення користувача Василь Федорiв.

Ось як воно насправдi:

http://www.liveinternet.ru/?sd.org.ua

sd.org.ua занимает 282 место в категории «Новости и СМИ». Статистика: общедоступна

Хай Буде!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Тобто дуже низько?

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Вже 273 місце! )))

Сергiй Михайлiв каже:
Ось як воно насправдi:
<a href="http://www.liveinternet.ru/?sd.org.ua" rel="nofollow">http://www.liveinternet.ru/?sd.org.ua</a>
sd.org.ua занимает 282 место в категории «Новости и СМИ». Статистика: общедоступна

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Василь Федорiв.

Якось було навiть 243 мiсце.

Зараз

sd.org.ua занимает 264 место в категории «Новости и СМИ». Статистика: общедоступна

Але ПРИНЦИПОВО нiчого не змiнилося.

Причина: Авторитеним гравцям ресурсу така ситуацiя задовiльна.

Хай Буде!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Шановні певно варто ще зважати на те, на яку саме статистику ви дивитися.
Якщо поденну, то звісно що вона буде щодня різнитися, якщо ж дивитися вже наприклад на помісячну то там явно буде більш стабільніший рейтинг, вже не кажучи про річний, або наприклад про погодинний, у якому рейтинг запросто може стрибати туди сюди хоч на цілих 500-900 пунктів..

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Явсе Світ.

Байдуже на рейтинг..це другорядне..Головне якісне наповнення та приємне спілкування..У час коли майже усі ЗМІ знаходяться під контролем паразитів і є їх власністю практично неможливо добитися високого рейтингу,не будучи на підтанцьовці у системи..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Альберт Саїн.

Та чому, рейтинг також приємна річ і тому бажано аби одне і інше взаємодоповнювалося..
Це як у притці Хреста про свічку, ставте світильник на стіл щоби світило усім, а не під стіл де світло його нікому буде непотрібним)

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Василь Федорiв.

Вiн п'ять разiв на тиждень - проти СИСТЕМИ:

https://www.youtube.com/user/artpodgotovka

Подивiться на кiлькiсть переглядiв.

На "НО" за МIСЯЦЬ з'явився 1 (ОДИН) новий гравець.

Хай Буде!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Тому що він "па рускі" випускає свої ролики... А Народний Оглядач ніде не рекламується. Не вклавши грошей відвідувачів не притягнеш...

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Байдуже на рейтинг? Гаразд. Тільки коли Ви будете відноситись до інформації, яка викладена на НО Вам повідомлять, що Ви користуєтеся маргінальним сайтом. Рейтинг потрібен і його варто здобувати!

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Я не знаю що це таке Alexa Sparky, але точно знаю що цитую "Тоді ми викинемо з рейтингу російські інформаційні окупаційні ресурси, такі як ВК, Mail ru, Ok.ru" буде зворотністю до навпаки.. Тобто саме такі от рос. сайти ще більше і укріпляється у своїх рейтингових позиціях.

Фанатизм псує знання!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Саме через таку логіку українські сайти пасуть задніх. Подібний додаток ніби змушує думати які сайти відвідувати, а на НО збираються лише свідомі користувачі, тому для них ВК, Меіл.ру, Однокласники - це не першочергові сайти. Чомусь російськомовні користувачі та мешканці Росії ставлять собі ці додатки і потім хваляться потужністю своїх сайтів, а ми все думаємо та розважуємо.

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Миро Продум.

Нас цікавить рейтинг тільки в середовищі україномовних сайтів. Треба активно працювати, щоб він зростав.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!