Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

На місці колишнього Каховського водосховища може вирости найбільший природний ліс степової зони України

Категорія:

Дно колишнього водосховища більше не загрожує стати пустелею, як про це помилково говорили чиновники Міндовкілля, а неймовірно швидкими темпами перетворюється на величезний молодий ліс. Площа території, що зараз заростає лісом – фактично дорівнює всій площі лісів Херсонської та Запорізької областей.

23101401.jpg

Фото: УП

Що ви бачите на цьому фото?  Можливо, Вам буде простіше усвідомити, що саме відбувається на місці водосховища, якщо переглянути відео, пише у своїй статті для УП. Життя Олексій Василюк, голова ГО "Українська природоохоронна група".

Всі рослини, які ми бачимо на фото і відео, – це молоді дерева, тополі та верби. Саме ці види дерев століттями росли вздовж Дніпра і пристосовані для життя в тутешніх умовах.

Як так сталось? Схоже, Господь таки любить Україну і навіть в умовах такого безпрецедентного теракту (а й дійсно це найбільша в історії катастрофа на ГЕС і найбільший теракт із залученням дамб на річках), нам все ж пощастило.

Саме в цей час, на початку червня, верби та тополі масово розсівають своє насіння. Мільярди насінин летять з потоками вітру в усі боки. Потрапивши на поверхню водосховища, яке стрімко втрачало воду, рівномірно розподілились хвилями по зволоженому субстрату. Вистачило трьох місяців, щоб в деяких місцях молоді дерева вже досягли висоти людського зросту. Годі уявити, який ліс буятиме тут за рік!

Дно колишнього водосховища більше не загрожує стати пустелею, як про це помилково говорили чиновники Міндовкілля, а неймовірно швидкими темпами перетворюється на величезний молодий ліс. Площа території, що зараз заростає лісом – фактично дорівнює всій площі лісів Херсонської та Запорізької областей.

Нині в Україні триває виконання Програми Президента з висадки 1 млрд дерев. Ми вже писали, що її виконання наразі схоже на фікцію. І її виконання часто лише шкодить природі.  

А от відновлення Великого Лугу на місці колишнього Каховського водосховища може допомогти виконати цю програму, не витрачаючи гроші й забезпечивши відновлення цієї унікальної й історично цінної території.

На жаль, Уряд, розповідаючи про потребу збереження довкілля, поки здебільшого заявляє про прихильність до іншого рішення – відновити Каховську ГЕС, хоча його колишнє дно вже зараз є молодим лісом.

Через декілька років, коли стане можливим гіпотетичне повторне наповнення водосховища водою, це вже буде кількарічний ліс з мільярда дерев. Такі дії можуть стати найбільшим в історії незалежної України одномоментним нищенням лісів, яке буде ідеально підпадати під поняття "екоцид". Навряд ми маємо моральне право допустити таке.

Наші інтереси: 

Неймовірно, як так сталося, що трагедія перетворилася на можливість.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи