Ми все можемо!

31 січня у столичному виставковому центрі “Експоплаза” відбулась унікальна виставка “Волонтерський воєнпром”, на якій представили свою продукцію понад 170 виробників, волонтерських груп та народних ініціатив.

В армії країни, котра понад 20 років ні з ким не воювала (і навіть не збиралась), немає самих елементарних речей. Заржавілий державний механізм не в змозі швидко перебудуватись і почати повноцінно працювати. Але недарма поняття “кризи” передбачає випробування та імовірність виходу на новий рівень. Українська нація показала, що може знайти нестандартний підхід.

Виставку “Волонтерський воєнпром” організували лише за два тижні. Організаторами стали “Рада громадських ініціатив” та “Волонтерська сотня Доброволя” за підтримки Міністерства оборони України та Асоціації народних волонтерів України.

Цікаво, що більшість з представлених на виставці виробників можна умовно назвати “непрофесіоналами”. Тому що з початком війни вони почали робити речі, якими раніше не займались.

Виробники робочого одягу освоїли пошиття спеціалізованого військового одягу. На виставці було представлено багато зразків військового одягу для різних підрозділів — піхоти, танкістів, саперів, десантників, снайперів тощо. Найрізноманітніші зразки камуфляжу для будь-якої місцевості, для будь-якого сезону. Переважна більшість цих зразків ще офіційно не затверджена Міністерством оборони, проте в них вже реально воюють наші воїни на сході.

Взуттьовики освоїли масове пошиття берців — легких літних, теплих зимових, водостійких осінніх, різних кольорів — для камуфляжу на різних ландшафтах.

Трикотажники замість жіночих кофточок в’яжуть чоловічі камуфляжні светри, розробили і налагодили виробництво спеціальних шкарпеток для берців (з розбивкою на зони з різним ущільненням, розтягуванням, вологопропускною здібністю тощо).

Виробники металічних виробів тепер роблять саперне обладнання, захисні екрани на БТРи, розбірні модулі для польових укріплень (такий собі сучасний варіант стародавніх флешів). А працівники точної механіки налагодили виробництво прицільних планок на автомати.

Виробники обладнання для туризму та екстремального спорту тепер шиють підсумки, розгрузки, тактичні рюкзаки, спальні мішки, саперне обладнання.

Робототехніки та комп’ютерники створюють і навчають літати “безпілотники”.

Особливо треба відзначити сухі пайки та маскувальні сітки, адже тут на повну проявилась народна ініціатива.

Виробництво маскувальних сіток стало просто всенародним явищем. В багатьох містах організувались ініціативні групи, що збирають старий одяг та відходи тканини захисних кольорів, рибальські сітки — і плетуть маскувальні сітки.

Є волонтерські групи, що збирають овочі, сушать їх на домашніх сушарках і формують у вакуумних упаковках заготовки борщів, супів, овочевих рагу. Роблять “енергетичні батончики” з горіхами та шоколадом. Роблять концентрати фруктових соків. Каші швидкого приготування. Солене сало. Домашню тушонку. Та багато різних харчових продуктів.

Напевно, єдиними “професіоналами” на виставці були постачальники медично-рятувального обладнання, адже вони цим займались і у мирний час, хоча і не в таких обсягах.

Всі кращі виробники відразу після виставки будуть представлені у Волонтерському центрі Обмундирування та засобів захисту, який знаходиться в Києві на бульварі Лесі Українки 26. Ми там працюємо вже місяць, і у нас є все від термошкарпеток до бронежилетів. Маскостюми, каски, розвантаження, берці від 350 грн. і купа зразків різної форми як зимової від 750 до 2000 грн., так і літньої від 657 грн! Для волонтерських організацій, батальйонів і бійців ЖОДНИХ націнок! Все тільки за цінами виробників. Сторінка в ФБ "Нова Армія України".

Центр працює щоденно з 10.00 до 19.00.

Виробникам: З питань співпраці та представлення своєї продукції можете звертатися:
Контактний телефон (063) 480-36-90 Роман

Гравець: 
Володимир Щербина

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка