Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Ми розвіювали міфи, пов’язані з Україною»

Як молодіжні лідери долали пропаганду посеред океану – завдяки масштабному японському проекту

159654773697664033818666483398275071678698n.jpg

 11 УЧАСНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПОДОРОЖІ НА «КОРАБЛІ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ СВІТУ»
11 УЧАСНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПОДОРОЖІ НА «КОРАБЛІ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ СВІТУ»

 

Фото зі сторінки Facebook SWY

На початку березня завершилась подорож у рамках проекту «Корабель молодих лідерів світу» (Ship for World Youth Leaders Program, скорочено – SWY). Програма, започаткована урядом Японії, діє 29 років, серед учасників – 12 країн, річний бюджет складає п’ять мільйонів доларів. Україна вперше долучилась до неї. Протягом 45 днів корабель з представниками Нової Зеландії, Кенії, Канади, Індії, Королівства Тонга, Бразилії, Коста-Ріки тощо рухався Тихим океаном, а вони – загалом 240 людей – робили презентації своїх країн та обмінювалися досвідом. До речі, весь цей час учасники подорожі були без інтернету.+

Українську делегацію очолював Ярослав Кучер, який тепер є президентом новоствореної асоціації SWY в Україні. Зараз, коли молодіжні лідери повернулися додому, робота у рамках програми тільки набирає обертів. Ярослав розповів «Дню» про підсумки проекту і поділився враженнями від нього.

«ІНОЗЕМЦІ ДУМАЮТЬ, ЩО РОСІЯ – ЦЕ МИРНА ДЕРЖАВА»

- На чому робився акцент під час подорожі?

- Були дві важливі теми. Ми акцентували на ситуації, пов’язаній з Кримом, розвіювали міфи, пов’язані з Україною. Друге обговорюване питання – зміни клімату. У цьому плані важливо, що серед учасників була Республіка Фіджі, світовий лідер кампанії з боротьби з кліматичними змінами.

- Які міфи про Україну ви розвіювали?

- По-перше, представники більшості країн-учасниць не знали, де розташовується Україна. Деякі думають, що Україна – це частина Росії. Коли розповідаєш, що в ХІ столітті у Києві вже стояла Софія, а Москви у принципі не було, починають розуміти різницю.

Були формальна і неформальна зустрічі з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, я подякував йому від України за підтримку нашої держави, за те, що Японія постійно надає нам допомогу, вірить у нас. Взагалі наша делегація була однією з кращих.

11 УЧАСНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПОДОРОЖІ НА «КОРАБЛІ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ СВІТУ»

Коли ми показували учасникам програми фільм про Майдан Winter on Fire («Зима у вогні». – Авт.), вони плакали, для них це було неймовірно, бо вони не знали, що такі події відбувалися. А коли дізналися, що я був одним з учасників цих подій як співведучий Євромайдану разом з Євгеном Нищуком, для них це стало шоком. Ці люди не знали про ситуацію з Росією і Кримом, думали, що Росія – це мирна держава. Пропаганда Russia Today дає ефект, але ми це розвінчували.

Також ми проводили прийом, для якого везли їжу та напої з України. До речі, один з міфів – що в Україні всі вживають горілку, але ми його спростували, пригостивши усіх шампанським з Бахмута Донецької області, виготовленим поруч із зоною бойових дій. Учасники проекту оцінили, що ми виробляємо продукти такої якості.

«НОВА ЗЕЛАНДІЯ БЛИЗЬКА НАМ ЗА ДУХОМ»

- Чи з’явились ідеї спільних з учасниками програми проектів?

- Щоб увійти до клубу SWY, треба створити асоціацію випускників програми. В Україні така асоціація вже створена, документи подані на реєстрацію, всі формальності у Японії пройдені, ми акцептовані. У листопаді летимо підтверджувати свої повноваження до Дубаї, на глобальну конференцію асоціацій SWY.

За умовами цього року ми повинні представити спільний проект з посольством Японії. Мене обрали президентом української асоціації SWY, і ми плануємо дуже активно, враховуючи, що зараз Рік Японії в Україні, проводити спільні проекти і залучати до них максимальну кількість української молоді. Один з них – Конференція миру, яку будемо проводити у Києві, хочемо запросити туди експертів, котрі допоможуть розробити проекти стосовно внутрішньо переміщених осіб, молоді на окупованих територіях і молоді з числа переселенців для її реінтеграції до суспільства. Певні ініціативи плануємо разом з Міністерством молоді та спорту.

ЯРОСЛАВ КУЧЕР

- А що під час подорожі ви відкрили стосовно інших країн?

- Тепер хочу поїхати до Кенії і Коста-Ріки. Коста-Ріка – країна, яка майже повністю перейшла на зелені технології, там 95% споживання енергії покривається з відновлювальних джерел. Кенія – країна африканського континенту, що починає динамічно розвиватися. Гадаю, у нас і Єгипту схожі політичні ситуації. А Нова Зеландія близька нам за духом як країна, культуру якої свого часу, коли це були володіння Британської імперії, втоптували в землю. Її жителів, котрі обстоювали рідну мову, просто вбивали – нам це знайомо.

- Півтора місяця ви були без інтернету. Наскільки складно було у такій інформаційній ізоляції?

- Складно було після повернення до України, бо на тебе одразу навалюється багато новин. Взагалі без інтернету було важко, але це цікавий досвід. До речі, в Україні, коли люди працюють або їздять кудись разом, потім часто їх стосунки псуються. А ми повернулися у гарних стосунках, готові продовжувати роботу у рамках створеної асоціації, показувати реальний результат такої взаємодії.

У проекті побачили, що світ живе іншими проблемами, і питання України, якщо його не рухати, не нагадувати про себе, нікому не потрібне. Ми мусимо постійно бути в інформаційному полі, брати участь у таких ініціативах, інакше про нас забудуть.

Також в Україні всі дивляться на Європу, чекають міфічних європейців, які прийдуть і наведуть лад. Але, по-перше, ніхто крім нас цього не зробить. А ще є Азія, зокрема, Японія – третя економіка світу, зараз найбільший донор України, яка вливає у нашу країну коштів більше, ніж Сполучені Штати та Європа. Тобто варто орієнтуватися на різні країни. І добре, що ми можемо на високому рівні говорити про нашу ситуацію, просити конкретної допомоги, і у нас бачать цивілізованих людей, з якими можна співпрацювати.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»

Рубрика: 

Cуспільство

 

Опубліковано 6 бер. 2017 р.

Хто вони? Що там робили? І що робитимуть далі?

Гості студії  skrypin.ua – Світлана Ярова та Ярослав Кучер.

 

 

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

В тему - Велика китайська ілюзія і Континентальний блок – футурологічний огляд (Intermarium.TV) - http://www.ar25.org/article/velyka-kytayska-ilyuziya-i-kontynentalnyy-blok-futurologichnyy-oglyad-intermariumtv.html

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

В тему - Велика китайська ілюзія і Континентальний блок – футурологічний огляд (Intermarium.TV) - http://www.ar25.org/article/velyka-kytayska-ilyuziya-i-kontynentalnyy-blok-futurologichnyy-oglyad-intermariumtv.html

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)