Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

Мінцифри запропонувало своє бачення подальшої трансформації українського ринку азартних ігор

В серпні минулого року стало відомо про передачу Кабміном грального бізнесу в підпорядкування Міністерства цифрової трансформації. Не дивно, що відразу з’явились заяви про необхідність реформування сфери та її максимальної цифровізації. В першу чергу, пропоновані зміни стосуються автоматизації процесу отримання ліцензій, сплати податків та роботи національного регулятора.

Автоматизація ключових процесів

З моменту виведення з тіні сфери азартних ігор вже пройшло понад два роки, і досі в суспільстві немає єдиної позиції стосовно доцільності легалізації грального бізнесу. Досвід багатьох розвинених країн, де легалізовано гемблінг та діяльність букмекерів, демонструє, що цей бізнес може приносити економіці значні бонуси. Однак потрібен грамотний підхід та вибір правильних механізмів регулювання.

Очільник Мінцифри Михайло Федоров бачить подальшу трансформацію українського грального ринку в максимальній автоматизації процесів видачі ліцензій та сплати податків. На його думку, тільки прибравши людський фактор, можна побороти корупцію, а значить, привернути увагу іноземних інвесторів. 

Звичайно, ключове місце в реформуванні гральної сфери залишається за впорядкуванням податкового питання. Наразі, бізнес платить податки за правилами ще 2010 року, а з квітня 2022 року через воєнний стан взагалі отримав можливість переходу на спрощену систему оподаткування. Перший варіант економічно не виправданий для гравців ринку й дає їм мотивацію йти в сіру зону, другий - невигідний державі.

Позиція щодо майбутнього КРАІЛ

Доволі неоднозначну реакцію викликала ідея ліквідації національного регулятора - Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. На думку Федорова, процеси та функції, які наразі виконує КРАІЛ, потрібно максимально автоматизувати, настільки, що в майбутньому можна буде говорити про ліквідацію інституції. Мінцифри вже навіть розробило відповідний законопроєкт, яким передбачено ліквідацію органу.

Противники такої ідеї вважають недоцільною ліквідацію комісії, аргументуючи свою позицію міжнародним досвідом. В більшості країн, де гемблінг легалізовано і він приносить суттєву вигоду економіці, функціонують національні регулятори на зразок української КРАІЛ. Щобільше, утримання органу не потребує суттєвих затрат, якщо порівнювати їх з бюджетними надходженнями від грального бізнесу. Так, у видатках держбюджету-2023 року закладено трохи більше ніж 80 мільйонів гривень на утримання КРАІЛ, тоді як доходів від операторів азартних ігор планують отримати понад 1 мільярд.

Наші інтереси: 

Економіка, бізнес.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Кукіль звичайний (Agrostemma githago)

Кукіль без пшениці: про що розповідають вставки в Євангеліє

Що краще: кілограм чистої пшениці чи кілограм пшениці, перемішаний з кілограмом куколю? Залежить від того, чи є у вас технологія відділення одного від другого. Якщо є, то зайвий кілограм куколю в...

Останні записи