Макарчук Олександр Кирилович

Винахідник Олександр Кирилович Макарчук народився 1942 року в селі Латаші Житомирської області. 

makarchuk_oleksandr.jpg

Олександр Кирилович

Дитячі і юнацькі роки

Після закінчення школи мріяв стати військовим. Вирушив до Білорусі вступати до Військового радіотехнічного училища. Хоча школу Олександр закінчив добре, до училища вступити не зміг. 1959 року Олександр Макарчук вступив до Чернівецького університету на фізичний факультет. Вчився добре, останні курси навіть отримував підвищену стипендію. Хотів працювати на заводі, яких на той час у Чернівцях було достатньо. Але студента-фізика направили на практику до Красноїльської школи. Вчителя там не було. Тож деякий час працював там. Крім школи, підробляв ще лаборантом в університеті.

Вперше ідея створити вічний колодар прийшла до Олександра саме в студентські роки. Тоді на одному із занять з астрономії викладач розповідав про колодарі. І кілька разів підкреслив, що існуючий календар не досконалий.

1964 року Олександр Макарчук закінчив університет. Юнака відразу забрали на службу до армії. Оскільки хлопець мав вищу освіту, служив тільки рік. Повернувшись на Буковину, знову шукав місце роботи на заводі. Та йому запропонували викладати фізику і астрономію в Сторожинецькій школі №1. З того часу цієї роботи він вже не покидав.

Відкриття

Напередодні 2000 року було чимало розмов, що відбудеться фатальний збій комп’ютерної системи. Тоді Олександр Кирилович згадав студентську мрію створити вічний колодар. Придумав його за одну ніч. Сталося це вночі з 13 на 14 січня 2000 року. До ранку він проводив розрахунки і був здивований, коли зрозумів, що вічний календар є надпростим, як і все геніальне. Рік складається з 13 місяців. Тривалість кожного місяця 28 днів. Раз на шість років припадає високосний, який довший на 7 діб. Тоді в одному з місяців буде 35 днів.

2004 року пан Макарчук видав буклет «Вічний календар», де розписав свою ідею і її переваги. Друзі порадили вчителю запатентувати свій винахід. Патент №9443 було видано 23 лютого 2004 року. Також 2004 року видав збірку задач «Ти в задачах з фізики та астрономії». Унікальність цього посібника в тому, що учень є ніби головним героєм кожної задачі.

Гравець: 
Леонід Українець
 
Форум Підтримати сайт Довідка