Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Лікарі пояснили, чим корисні харчові паузи (інтервальне голодування)

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Інтервальне голодування - це система харчування, при якій приймаєш їжу в певний відрізок часу. Щоденне утримання від їжі протягом 16-18 годин може допомогти в профілактиці і лікуванні декількох патологій.

У раніше проведених дослідженнях вчені знайшли підтвердження того, що інтервальне голодування може допомогти знизити артеріальний тиск, скинути вагу, поліпшити когнітивні здібності і збільшити тривалість життя, пише Народна правда, посилаючись на огляд досліджень, опублікований в New England Journal of Medicine.

Автори огляду з Університету Джонса Хопкінса позначили два типи голодування:

щоденне обмеження часу добового прийому їжі (6-8 годин в день) та інтервальне голодування 5: 2 (обмеження до 500 калорій два дні на тиждень).

За словами вчених, чергування голодування і ситості покращує клітинне здоров’я, викликаючи перемикання метаболізму – клітини витрачають свої запаси «палива» і перетворюють жир в енергію. Одне з досліджень виявило, що перемикання може підвищити стресостійкість за рахунок оптимізації функцій мозку і нейропластичності (здатності мозку адаптуватися до розвитку протягом усього життя).

Вважається, що інтервальне голодування стабілізує рівень цукру в крові (допомагає впоратися з інсулінорезистентністю). Результати невеликого дослідження 2018 року показали, що троє чоловіків з діабетом 2 типу змогли припинити прийом інсуліну після втрати ваги.

Довгострокові ефекти інтервального голодування вимагають додаткових досліджень. Клінічні випробування були зосереджені на молоді і людях середнього віку, тому користь і безпеку цього методу не можна поширювати на інші групи.

Спочатку більшість учасників відчувають  голод, стають дратівливими і важче концентруються. У дослідженні 2017 року, опублікованому в JAMA, майже 40% людей не змогли дотримуватися интервальної дієти. Коли мозок позбавлений їжі, в гіпоталамусі вивільняється велика кількість гормонів апетиту, які можуть викликати переїдання. Але цей стан тимчасовий.

«Пацієнти повинні бути проінформовані, що почуття голоду і дратівливості спочатку є звичайним явищем і проходить через два тижні-місяць, коли тіло і мозок звикають до нової звички», – резюмував Марк Меттсон (Mark Mattson), один з авторів огляду.

Ті, хто стежить за фігурою і здоров’ям, намагаються не їсти після 18:00, проте дієтолог розвіяла цей стереотип. Відомий лікар-дієтолог Вікторія Кляуз пояснила, що головне, щоб останній прийом їжі відбувався не пізніше, ніж за чотири години до сну. Так, якщо ви повечеряли в 18 годин, то лягти спати ви маєте на 22-23 години.

Наші інтереси: 

Знати про нові дослідження і вміти ними користуватися.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Костянтин Струк.

Розумію, що багато хто з тих, що "не в'їхали" у тему голодування, вважають його насемперед засобом схуднення. Тоді як це у корені неправильно!
Але як подолати цей стереотип?

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Скидання зайвої ваги - це один з аспектів правильного харчування. Для багатьох досягнення стрункості є найсильнішою мотивацією.

Костянтин Струк каже:
Розумію, що багато хто з тих, що "не в'їхали" у тему голодування, вважають його насемперед засобом схуднення. Тоді як це у корені неправильно!
Але як подолати цей стереотип?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Костянтин Струк.

Але є стрункість, а є патологічна худорлявість. Треба розуміти різницю і бачити межу, яку переходити не варто.

Поки дихаю - сподіваюсь!