Категорія:

Квадрат чистоти, або коли українці наведуть лад у своїй країні

Ще в 2003-2005 роках мені довелося в якості корпоративного юриста побувати на Запорізькому автомобілебудівному заводі. Там мені розповіли історію, яка сильно вплинула на моє життя, і яку дуже часто згадую останнім часом.

Всі знають, що на ЗАЗ в 90-х роках зайшли корейці DAEWOO. Сама історія їхніх взаємин із ЗАЗ багатошарова і витіювата, але мене найбільше вразила розповідь одного з керівників заводу про перші дні візиту корейців. 

Уявіть собі завод того часу. Він разюче відрізнятиметься від сьогоднішнього стану. Багатомісячні затримки із заробітної плати, бардак і розруха перехідного періоду, але в промислових масштабах. Підлога цеху під грубим шаром  пилюки, мастильних матеріалів, і безпосередньо бруду. І в такий цех заходить делегація корейців. Вони привезли гроші. І непросто гроші, а величезні, єдиний шанс заводу на порятунок.

Навколо декількох корейців зграйкою йдуть директори та керівники ЗАЗ, затамувавши подих ловлять кожне їхнє незрозуміле слово. Корейці в костюмах, дорогому взутті проходять в серце робочих приміщень, не звертаючи уваги на вмовляння українських керівників. Вони оглядають все. Вони вражені поєднанням потенціалу підприємства і бруду.

Нарешті головний з корейської делегації просить крейду. Нею він на підлозі креслить квадрат 2х2 і просить совок і віник. Отримавши бажане, він через перекладача оголошує, що це тепер - його квадрат чистоти. І він не рушить далі, поки не почистить його. Відклавши піджак, кореєць реально починає його вичищати. Кореєць, який привіз мільйони доларів, драїть цех. 

Українські директори сприйняли це як примху. І не таке бачили у партійної номенклатури. Інтуїція підказала, що не варто перечити тепер вже новим власникам заводу. Трохи пом'явшись, теж стали поруч. Але зранку корейці знову  вже стояли на своїх квадратах . Цього дня весь завод був поділений на квадрати. Співробітники апарату з невдоволенням, а прості робітники з цікавістю дивилися один на одного в запорошених і брудних приміщеннях. За кілька днів стало видно результат. Завод був почищений.

Тепер, до чого я це написав? Мене вразив у цій історії простий принцип квадрата чистоти - потрібно окреслити те, що ти можеш чи хочеш змінити, і докладати свої зусилля саме до цього квадрату. Змінюй навколишній світ там, куди дотягуються твої руки, і твій квадрат стане частиною картини, що змінюється.

Цей принцип дозволяє не витрачати життєві сили на порожні переживання, а знайти застосування своїй енергії. І неважливий розмір цього квадрата. Хай він обмежиться клумбою біля будинку. Головне, щоб сили людини докладалися до чогось реального.

Вірю, що коли навіть у третини українців з'явиться свій квадрат чистоти, ми зможемо навести порядок в країні. 

Гравець: 
Світ Зелений

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка