Спецтема:

Кримська криза: що відбувається і що робити?

Розв’язання кризи визначається розумінням її справжньої причини. Досі Росія і Захід боролися за те, щоб втягнути Україну у сферу свого впливу. Боротьба припиниться з набуттям Україною статусу нейтральної держави, завжди готової до рішучого самозахисту. Нейтралітет України в обмін на мир з Росією.

За станом на ніч 1–2 березня 2014 р. можна зробити такі попередні висновки:

1. Росія здійснює на Україну потужну інформаційну атаку з погрозою сили. Поки що масштаби російської присутності в Україні перевищені в сотні разів.

2. Путін пішов ва-банк, і це свідчить, що він готовий піти на будь-які людські, економічні та іміджеві втрати заради досягнення своєї мети.  

3. Причина гострої реакції Путіна – рішуче втягування України в ЄС і НАТО. Всі інші проголошені причини (захист росіян, підтримка законності) – надумані і безглузді, і Путін це знає.  

4. Країни Заходу заради України не підуть на конфронтацію з ракетно-ядерною Росією. Максимум, що вони можуть зробити – це постачати Україні зброю та амуніцію.       

Як розв’язати кризу?

Розв’язання кризи випливає з розуміння її причини. Досі Росія і Захід боролися за те, щоб втягнути Україну у сферу свого впливу, бо «хто контролює Україну, той контролює світ». Ця боротьба дестабілізувала Україну, а загострення цієї боротьби призвести до катастрофи. 

Розв’язання кризи полягає у набутті Україною статусу нейтральної держави.

Нейтралітет України буде компромісом між Росією і Заходом, він дозволяє зберегти Росії лице і залишає їй шлях до почесного відступу. Після завершення кризи Путін може заявити, що він повністю досяг своєї мети – Україна не стала частиною Заходу.  

Що робити Україні?

1. Усвідомити, що ця криза відкриває Україні шлях до реальної незалежності і самодостатності шляхом набуття нейтрального статусу. Альтернативою цьому буде руйнування України і катастрофа для всієї Європи (руйнування газових і нафтових комунікацій, партизанська війна, поширення біженців і насильства).

2. Діяти спокійно і максимально консолідовано, відновити управління державою, без зайвого галасу здійснити військову мобілізацію, узаконити територіальну самооборону, продемонструвати готовність України до рішучої відсічі зовнішній агресії.

3. Провести переговори з Росією (нейтралітет в обмін на мир) і внести в Конституцію України норму про нейтральний статус України. 

Нейтралітет України є компромісом між Сходом і Заходом, а також цивілізованою формою політичного розлучення України і Росії. 

Гравець: 
Ігор Каганець
1814

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка