Крім нас самих ніхто нам не допоможе - генерал Чаповський

Генерал-лейтенант Олександр Чаповський, який 1998 році створив Національну гвардію (яку потім ліквідували) нині очолює громадську організацію Народна гвардія України. Він розробив структуру Національної гвардії і Збройних сил України. Він вважає, що сьогодні у нас нема ніякої армії. 

"Це просто якесь збіговисько! Штаб одне планує, на місцях своє роблять, третій дає команду не виконувати якусь операцію… Поки Президент України як Верховний головнокомандувач не займеться обороною держави, результату не буде ніякого. Народ же надіється на так званого головнокомандувача. Навіщо треба було йти у Президенти?" – дивується Чаповський. "Я не знаю, що він собі думає?".

Чаповський каже, що добре навчений офіцер і генерал не допустить стількох смертей своїх солдат. На цій війні повинні були професіонали. В Україні є компетентні військові, які хочуть захищати свою державу, але вони нікому не потрібні, каже він. А воювати нема кому! Вихід полягає в тому, щоб створити армію і Національну гвардію. Але не на словах, а на ділі. Українці завжди були кращими воїнами.

Зараз треба прибрати всі існуючі гальма і зробити сучасну боєздатну армію. Для цього треба тільки воля Президента і уряду. "Хороший парєнь Стьопа, але до міністра оборони не дотягує!" - каже він про нинішнього міністра оборони України.

Справа територіальної оборони була провалена. Бригади територіальної оборони були створені лише на папері. Територіальна оборона є дуже важливим елементом захисту держави, вважає він. Основа національної гвардії – це народне ополчення. Це ті люди, які були на Майдані. І ці люди мали б сформувати територіальну оборону. В кожному обласному центрі мав би бути окремий батальйон з 500 чоловік. А активістів з Майдану потрібно було записати в діючий резерв. Сотники Майдану не мають жодного впливу на ситуацію. Все вирішує Президент і секретар РНБО. 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка