Важливість: 
3
Історик Роман Пономаренко представляє свою нову книгу Бойова група "Байєрсдорф" / SS-Kampfgruppe "Beyersdorf"

В сучасних умовах історія галицької дивізії військ СС, яка швидко стала зародком майбутньої Української національної армії, є одним з актуальних наукових питань.

Радий представити свою нову книгу, яка започатковує новий масштабний проект дослідження історії української дивізії військ СС «Галичина» та Українського добровольчого руху у військах СС.

Передісторія така: в лютому 1944 року з вояків 14-ї добровольчої дивізії військ СС «Галичина» був сформований окремий підрозділ для боротьби з радянськими партизанами. Під керівництвом кількох німецьких та українських офіцерів, майже півтори тисячі українських добровольців військ СС взяли участь у своїй першій бойовій акції, здобули бойовий досвід та стали своєрідним авангардом на бойовому шляху дивізії військ СС «Галичина». В українську військову історію цей підрозділ увійшов під назвою бойова група «Байєрсдорф».

В сучасних умовах історія галицької дивізії військ СС, яка швидко стала зародком майбутньої Української національної армії, є одним з актуальних наукових питань. Доводиться з сумом констатувати, що в нашому суспільстві не має чіткого уявлення про те, що це була за військова частина, з якою метою вона формувалась та які завдання виконувала. Більшість поглядів на цю проблему є кон’юнктурними та заангажованими, факти перекручуються, а об’єктивність відсутня.

Як наслідок маємо розповсюдження історичних фальсифікацій, перекручення Історії та укорінення в українській національній пам’яті брехливих міфів, замість правди. Сьогодні, коли українська нація відроджує власну правдиву історію, очищуючи її від фальсифікацій, все це є неприпустимим. Правдивість та об’єктивність в цьому випадку є головною складовою і не треба боятися того, що хтось в Україні або за кордоном правди не сприйме. Бо якщо ми самі не зможемо зрозуміти та прийняти свою історію, то як можна критикувати інші нації за те, що вони нас не поважають?

Працюючи над книгою мені вдалося знайти та залучити практично всі наявні документи та свідчення, що висвітлюють діяльність бойової групи. Перш за все – це архівні документи та персональні спогади її учасників. Хочу зауважити, що «Бойова група «Байєрсдорф» – це моя перша книга написана українською мовою і в тому її певна особливість і важливість саме для мене. Сподіваюсь, що результати моєї праці будуть сприйняті позитивно.

Презентація книжки Романа Пономаренка «Бойова група “Байєрсдорф”» 26 березня у Харкові

Наші інтереси: 

Знання свого минулого відкриває шлях у майбутнє!

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка