Спецтема:

Історію пишуть чужими руками

Рік тому в центрі Києва почалися події, які змінили Україну і українців. 19 січня після чергового народного віче на Майдані, коли народ не міг більше слухати пусто-порожні промови "опозиційної трійки" і освистав їх, епіцентр подій перемістився на вулицю Грушевського. 

Молоді люди (дехто був у балаклаві і з биткою) пішли до будівлі  Верховної Ради і стикнулися з кордоном ВВ-шників і беркутівців. 

Натовп киян почав підтягуватися. Глядачі зосередилися на пагорбі, що навпроти стадіону Лобановського. Нардеп Яворівський був з хлопцями біля цього кордону. Він казав міліціянтам, що вони не мають права блокувати вулицю, що це порушення прав і свобод громадян, що народ йде до музею у свій вихідний. 

Потім з'явилися перші коктейлі Молотова, підпалили міліцейський автобус. Глядачі аплодували і кричали "Молодці!". Потім прибіг Віталій Кличко і вимагав всіх розійтися. В нього випустили піну з вогнегасника. 

Народу прибувало. Вогню ставало більше. Менти почали пускати газ. Але ніхто не розходився. Було холодно (мороз до -10), але було гаряче. Прийшов нардеп Ляшко і почав у мегафон видавати свій характерний стьоб, тролити ментів.

Все тільки починалося - кияни масово йшли на цей рубікон. Там були і молоді, і старі - звичайні хлопці, звичайні чоловіки, які до якихось партій мали таке саме відношення, як Яценюк, Кличко і Тягнибок до опозиції. Тоді ніхто ще не чув про Правий сектор, який тільки 29 січня оголосив, що то він все зробив.

Правий сектор виник, як тільки показала себе ця стихія роззлючених чоловіків, звичайних киян, простих людей, серед яких були і рядові свободівці, унсовці та інші націоналісти, і футбольні хулігани, ультраси та автономні праві. 

Наступного дня, 20 січня, окрім газу влада почала застосовувати водомети. Потім почали викрадати людей на вулицях і з лікарень. По ночах кияни збиралися і виловлювали завезених до Києва тітушок. На Грушевського з'явилися шини. 

Події на Грушевського були активним вираженням народного гніву і розпачу. Коктейлі Молотова стали символом боротьби і народної солідарності. Дівчата і жінки приносили на Грушевського у господарських сумках пляшки із сумішшю для коктейлів. Вже через місяць, 18 лютого, вони будуть виколупувати бруківку на Майдані і Хрещатику...

 

 

Ця пісня була викладена в ефір 26 січня 2014 року. Називається "Історія". Написав і виконує Андрій Кузьменко, відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін. Сьогодні дізналася, що він загинув в ДТП.  

 

 

КУЗЬМА СКРЯБІН 
ЛИСТ ДО ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ
Панове президенти є до вас розмова
Бо ми давно не чули від вас правдиве слово
І може я ніколи б не починав її
Та скажу вам відверто - причина у війні
В яку ви цю країну всі разом погрузили
І щоб її не було ви нічого не зробили
Невже за стільки років ви достатньо не нажили
Щоб заробляти гроші копаючи могили
Панове президенти є до вас питання
Чому ви всі живете як голубці в сметані
Тоді коли всі люди скидаються солдатам
Копійками, які ви ще в них не встигли відібрати
Чому ви не пошлете на війну своїх синів
Ні внуків, ні племінників, самих вас там не видно
Зате на смерть кидаєте чужих чоловіків
Скажіть мені, невже це виглядає справедливо
Чому холоднокровно ви зливаєте країну?
І у крові своїй ви власну топите дитину
Скажіть, будь ласка, чим всі люди в цій країні винні
Скажіть ціну, за скільки ви продали Україну!
Я хочу побажати вам , панове президенти
Відчути весь наш біль на собі перше ніж померти
А всім нащадкам вашим - я хочу тільки зла
Яке ви всі разом роками готували нам!

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка