Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 10
 • Переглядів: 11

Історія рибних снеків

Рибні снеки — це зручні для вживання закуски, зроблені з риби чи морепродуктів. Вони є дуже популярною легкою їжею по всьому світу.

До таких невеликих страв зазвичай відносять:

 • Солоні та мариновані рибні снеки – кільки, сардини, скумбрія, оселедець та інші дрібні рибки у різних заливках.

 • В'ялені та сушені «рибні чіпси» з лосося, тунця, камбали, креветок.

 • Рибні палички та рулети з сурімі.

 • Різноманітні крабові палички, котлетки з крабів та інших морепродуктів.

Українська компанія «Ікорний Дім» пропонує широкий вибір снеків, що підходять кожному як самостійна закуска або смачна добавка до салатів, суші, супів тощо.

Як виникла традиція консервувати рибу 

Ще з давніх-давен люди намагалися знайти способи, як зберегти рибу та морепродукти на тривалий час. Адже свіжа риба швидко псується, а добувати її постійно було складно.

Перші спроби консервації були досить примітивними — використовували сонячне тепло і вітер для сушіння. Згодом набули поширення такі методи:

 • Гаряче та холодне копчення — з додаванням солі та спецій. Так, наприклад, коптили оселедців у Скандинавії.

 • Засолювання у великих кількостях солі, іноді з додаванням оцту чи цукру. Такі «солоні бочки» знайомі у багатьох країнах світу.

 • Маринування у розсолі або соєвому соусі було відоме у Китаї та Японії ще кілька тисяч років тому.

Таким чином люди навчилися накопичувати і зберігати рибу про запас, створивши фундамент для розповсюдження рибних снеків у світі.

Середньовіччя та Новий час

У середньовічній Європі солена та сушена риба стала відомою закускою, особливо в країнах Півночі та на узбережжі. Цьому сприяло кілька чинників: розвиток мореплавства та всебічне зростання обсягів морського улову. Зокрема активно ловили оселедець, скумбрію, тріску. 

Та й у час популяризації християнства з його довгими постами, коли у певні тижні заборонялося вживання м'яса, солона риба стала гарною альтернативою втамування голоду. 

Промислове виробництво рибних консервів

У 19 столітті потужний прогрес докорінно змінив процес консервування та збереження їжі, включаючи рибні продукти. Це дало значний поштовх до винаходу перших рибних снеків.

Зокрема, у 1810 році французький кондитер Ніколя Аппер запропонував метод герметичного пакування їжі у скляних банках, який давав змогу довгострокового зберігання без псування. З того часу якісні рибні консерви стали доступні у великих масштабах. А такі виробники як John West, Henry Addison здобули велику популярність у США та Європі. 

З часом смак і аромат просоленої та сушеної риби все більше цінувався гурманами. 

Технології обробки удосконалювалися, з'являлися нові популярні види закусок з риби. А зручність і швидкість приготування перетворили їх на улюблений перекус для мільйонів людей по всьому світу.

У ХХ ст. з розвитком харчової промисловості з'являється величезна кількість різноманітних снеків, серед яких починають домінувати й рибні. Зокрема у США набувають величезної популярності:

 • Рибні палички з сурімі, які можна було швидко приготувати на сковороді або у фритюрі. Вони стали улюбленим фастфудом американців.

 • В'ялені та сушені «рибні чіпси» з лосося, тунця, тиляпії. Їх їдять як самостійну закуску або додають до салатів.

 • Різноманітні крабові палички та рулети з імітацією м'яса крабів, які популяризувала компанія SeaPak.

Тож тепер рибні снеки — це не просто спосіб зберегти харчі, а й смачна традиція, яка передається з покоління в покоління. Спробуйте і ви смачні рибні снеки преміум-класу від вітчизняного виробника «Ікорний Дім» із натуральної риби за старовинними рецептами. Замовити їх з доставкою по всій Україні можна на сайті ikradim.com.ua за доступною ціною. 

Наші інтереси: 

Страви, їжа.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи