Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
97

Іспанський стартап розробив одноразові батареї з паперу

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Після використання батарейку можна викинути в звичайний смітник - вона не завдасть шкоди навколишньому середовищу, повністю розклавшись через деякий час. Такі сховища енергії призначені для одноразових діагностичних пристроїв. 

Ідея такої батареї була реалізована іспанською компанією Fuelim. Творці розповідають, що в її складі лише папір, вуглець і нетоксичні метали.

Вони уточнюють, що поки така батарейка не зможе привести в рух автомобіль, але відмінно підходить для проведення тестів і аналізів, діагностики різних захворювань. Тобто мається на увазі, що паперова батарея буде живити спеціальні діагностичні прилади.

Творець Fuelim Хуан Пабло Ескіель каже, що сьогодні одноразові діагностичні пристрої під час використання витрачають менше 1% від всього заряду батареї.

Незважаючи на це, тестер разом з батарейкою відправляється у відро для сміття. Після цього при хорошому розкладі літієві батарейки підуть на трудомістку переробку, або ще сильніше погіршать екологічне становище, поповнивши величезну кількість залишених в землі батарейок.

Хуан Пабло пропонує інший підхід. Його паперові батареї, як і самі діагностичні пристрої, розраховані тільки на одне застосування.

У них міститься енергія, якої точно вистачить для проведення тесту, - надлишків не буде. Таке обмеження дозволило не використовувати токсичні метали. І якщо для енергоємних процесів це великий мінус, то для області діагностики ефективний плюс.

Споживач отримує дешеві батарейки, а природа отримує те, що зможе без проблем переробити сама, навіть без участі людей. Винахідник розповідає, що батареї видають напругу від 1 В до 6 В при потужності 100 мВт.

Наші інтереси: 

Стежимо за корисними розробками. Знадобиться!