Категорія:

Інтерстелар - кіно про творення нового світу

«Інтерсте́ллар» (англійською «Interstellar» — міжзоряний) — науково-фантастичне кіно Крістофера Нолана, котрий також є режисером кінострічки Початок. В головних ролях: Меттью Макконехі, Енн Гетевей, Джессіка Честейн, Кейсі Аффлек і Майкл Кейн. Нолан зв'язав свої ідеї зі сценарієм, написаним його братом Джонатаном Ноланом. В Україні фільм вийшов у прокат 6 листопада 2014 року.

І сниться нам не гуркіт космодрому

Не крижана космічна синява.

А сниться нам трава, що біля дому,

Зеленая, зеленая трава...

Ідея твору

Головний персонаж стикається з дійсністю, що людей його професії є багато, а потреба у них мала. Але він все одно займається тим, що йому подобається. Також в кіні піднято тему спотворення відомостей про минуле заради політичної доцільності. Це теж подразнює принципового інженера. Висловлене важливе припущення, яке вже давніше обговорювалось у науці про те, що за допомогою гравітації можна передавати повідомлення. У кіно згадана сингулярность, котра має відповідні значення у філософії, природознавстві, математиці, технологіях. Але всюди цей термін тісно пов'язаний з поняттям нескінченності. А нескінченность в методології Майстер-ключтісно пов'язана з Творцем. Хоча творці кіно торкнулись у ньому багатьох тем, найсильніше постає питання вибору між глобальними і сімейними цінностями. Персонажі так і говорять: "мислити не як особистость, а як вид".

Безпілотник

Сюжет

Земля: пилові бурі винищують ґрунти, відбувається регрес суспільства. Купер, колишній льотчик-випробувач, повертається на ферму до своєї сім'ї: сина Тома, доньки Мерфі та тестя Дональда. Якось він, колишній інженер, перехоплює управління військовим безпілотником, щоб використати його деталі у домашньому господарстві. Мерфі вважає, що в будиноку є привид, який намагається спілкуватися з нею. Купер виявляє, що «привид» — це розумна істота, яка відправляє їм закодовані повідомлення за допомогою гравітаційної аномалії — змінюючи пил на підлозі у вигляді візерунка. Повідомлення стосуються секретного проекту на чолі з професором Брендом. Купер стрічається з професором. Той розповідає Куперу, що вчені виявили єдиний шанс людства на виживання — колонізувати нові світи в іншій галактиці у найвіддаленішому кінці космосу. Дослідники намагаються навчитися долати час та простір. Купер отримує завдання пілотувати дослідницький космічний корабель Витривалість до потенційних планет для тривалого існування людства. Рішення батька приєднатися до екіпажу розриває серце Мерфі. Але Купер намагається пояснити, що це він робить для того, щоб донька та її покоління мали шанс на існування. Він обіцяє повернутися ...

Мерфі, тепер вже доросла, працює з професором Брендом, вона намагається вирішити задачу, яку розв'язував Бренд протягом багатьох років. Здоров'я Бренда погіршується, вже вмираючи, він розповідає Мерфі, що він розв'язав рівняння десятиліттями раніше, але зрозумів, що йому потрібні дані про сингулярность чорної діри, щоб скінчити справу...

Пил

Цитати

Заглиблюйся, шукай факти, аналізуй, а тоді демонструй висновки.
Ми забули, хто ми такі... Ми - винахідники, шукачі!
Коли стаєш батьком, то стаєш духом майбутнього своїх дітей.
Єдине, що може пройти через виміри ..., це гравітація.
Треба сягнути далеко за межі строку свого життя.
Любов - це ... сила і одна з найпотужніших. У неї є сенс і мета.
Ми любимо й тих, хто помер.
Може, любов є якимось доказом того, що у Всесвіті є вищий недосліджений вимір?
Любов - єдина сила, що перетинає межі часу і простору.
Люди здатні кудись рухатись тільки, якщо покинуть щось.
Я думав обрано мене, проте обрано її...

Повернення додому

Цікаві факти

У безповітряному просторі звук не може поширюватись, тож тож творці Інтерстеллару подбали, щоб сцени у відкритому космосі були беззвукними. Але в цілому музичний супровід, створений композитором Гансом Ціммером, приємно вражає.

Наша доля перед нами

Розробка і фінансування

Нолан написав сценарій разом зі своїм братом Джонатаном. Проект почали розробляти у червні 2006 року, коли Парамаунт Пікчерз та Стівен Спілберг оголосили плани на кіно, засноване на теоріях фізика Кіпа Торна. У березні 2007, Джонатан Нолан був найнятий, щоб написати сценарій Інтерстеллара. У 2012 році після виходу з проекту Стівена Спілберга, Джонатан Нолан запропонував найняти свого брата Крістофера Нолана в якості режиссера. Крістофер Нолан почав писати сценарій зі своїми ідеями, які він об'єднав з існуючим сценарієм Джонатана.

Місце між зорями

Нагороди та номінації

2015: Премія «Оскар» за найкращі візуальні ефекти.

Линки

Дивитись Інтерстеллар онлайн

Інтерстеллар на сайті Гуртом

Зрозуміти Інтерстеллар: що дивитися, читати та слухати на тему космосу

Світлини з кіно

 

Гравець: 
Леонід Українець
 
Форум Підтримати сайт Довідка