Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн

Імпічмент: чи реально притягнути Президента України до відповідальності?

Фахівці ЮК «ВАРТА ПРАВА» продовжують надавати експертні висновки щодо актуальних питань сьогодення.

Коментує положення законодавства України, Панасюк Сергій Анатолійович

(фахівець у галузі конституційного права, викладач, громадський діяч)

Процедура притягнення до відповідальності Президента України, шляхом імпічменту, закріплена в статті 111 Конституції України.

Підставою для усунення Президента України з поста в порядку імпічменту є вчинення ним злочину, що передбачений Кримінальним кодексом України.

Процедура імпічменту в Україні має безліч нюансів та неточностей.

 .

Що кажуть положення Конституції України:

  1. Питання про усунення Президента України має ініціюватись більшістю від конституційного складу ВРУ (226 депутатів). Як показує недавнішня історія – цих голосів опозиція немає
  2. Для проведення відповідного розслідування щодо злочину, що був вчинений Президентом України, має бути створений спеціальний орган – спеціальна тимчасова слідча комісія (ВРУ). До складу спеціальної комісії мають входити містичні особи: спеціальний прокурор та спеціальні слідчі.
  3. Висновки та відповідні пропозиції спеціального органу розглядаються звичайною  Верховною Радою України (не спеціальною).
  4. Потім, якщо Верховна Рада України побачила реальні підстави для  звинувачення Президента України, вона приймає відповідне рішення2/3 складу (300 депутатів).
  5. Рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту приймається 3/4 від складу Верховної Ради України.
  6. Окремо, справу повинен перевірити Конституційний Суд України і дати свій висновок.
  7. Також, свій висновок має дати Верховний Суд України.

Враховуючи реалії сьогодення, необхідність 3/4 складу Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення, вже не кажучи про спеціальних осіб в спеціальній комісії, рішень Конституційного Суду України та Верховного Суду України, можливість усунення Президента України з поста в порядку імпічменту – видається фантастичною.

Попередні коментарі наших експертів:
Введення надзвичайного стану: реалії, законність та перспективи
Реалії відставки Уряду: експертні висновки
Якщо не ВРУ то хто: інші можливі варіанти відставки Уряду

Маємо надію, що дана інформація стане Вам у нагоді.

При виникненні необхідності роз’яснень чинного законодавства України, за умов що склались, наші фахівці БЕЗКОШТОВНО готові коментувати всі актуальні питання та розміщувати відповіді на сайті ВАРТА ПРАВА, просимо звертатись – vartaprava@gmail.com

В даному матеріалі була використана інформація з Конституції України та посібника: Зозуля О. І., Панасюк С. А. Конституційне право України. Альбом схем : навч. посіб. / О. І. Зозуля, С. А. Панасюк. – Х. : Харків юридичний, 2012. – 260 с.

При використанні вищевикладеної інформації посилання на сайт vartaprava.com.ua – обов’язково. Всі права захищені!

© Панасюк С.А. 2013.               

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Зір Чіткий.

Яка процедура подання президента у відставку за власним бажанням?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Альберт Саїн.

Я вважаю, що це має бути посвідченням його фізичної смерті:)

Бо вважати що він це зробить добровільно є настільки марним, що навіть і немає сенсу прямо відповісти на вище наведене запитання..
Але якщо раптом у кого є така нагальна потреба щоби отримати професійну відповідь, то можете звертатися на посилання першоджерела і там вам раді будуть відповісти на будь-які питання що стосуються юрисприденції..

Зображення користувача Володимир Світлий.

Пане Альберте,маєте хорошу інтуіцію.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.