Зображення користувача Володимир Євдаков.
Володимир Євдаков
68

Холодний синтез

 

Холодний синтез (з матеріалів Вікіпедії)

Повідомлення про процес холодного синтезу у електролітичній комірці зробили в 1989 році Мартін Флейшман та Стенлі Понс.

За даними дослідників при електролізі важкої води з використанням паладієвого електроду виділялося надлишкове тепло, настільки велике, що його можна пояснити хіба-що ядерним синтезом. Пізніше автори повідомили про реєстрацію незначної кількості продуктів реакції синтезу — нейтронів та тритію.

Результати подальших досліджень холодного синтезу залишаються непереконливими. Одразу ж після публікації першої роботи Флейшмана й Понса перевірка їх результатів розпочалася в усьому світі. Численні експерименти не дали однозначної відповіді на питання про існування чи неіснування явища.

Апарат холодного синтезу що використовувався у дослідженняхЦентру Систем Космічного та Морського поля бою у Сан Дієго(2005)

У 2001 році в Харкові група українських вчених теж анонсувала, про вдалу спробу холодного синтезу, проте повідомлення не підтвердилося.

Сучасний стан проблеми

З 2008 року, після публічної демонстрації досліду з електролітичною коміркою Єсікаї Аратою, з Університету Осаки дослідження феномену широким науковим загалом було поновлено. Більшість дослідників намагаються знайти альтернативне ядерному пояснення результату.[10]

У січні 2011 року Андреа Россі (Болонья, Італія) випробував дослідну установку на реакції перетворенні нікелю в мідь за участю водню, а 28 жовтня 2011 ним була продемонстрована для журналістів та замовника з США промислова установка на 1 МВт.

Схема реактора Россі-Фокарді

Станом на кінець квітня 2012 року три організації заявили про успішне завершення експериментів по контрольованому холодному ядерному синтезу та намір про масове виробництво та продаж побутових пристроїв для нагрівання води — Leonardo Corp. (USA-Italy), Defkalion Green Technologies (Greece), Brillouin Energy Corporation (USA). Leonardo Corp. вже зараз пропонує поставки комерційних установок потужністю 1МВт протягом трьох місяців після попереднього замовлення, а також інформує про очікування результатів міжнародної сертифікації домашніх водонагрівачів потужністю 10 кВт для завершення будівництва та запуску фабрики потужністю 1 млн пристроїв в рік в США.

Подробиці експериментів

Досліди по холодному ядерному синтезу зазвичай включають в себе:

·         каталізатор, такий як нікель або паладій, у вигляді тонких плівок, порошку або губки;

·         «робоче тіло», що містить тритій і / або дейтерій і / або водень в рідкому, газоподібному або плазмовому стані;

·         «Збудження» ядерних перетворень ізотопів водню «накачуванням» «робочого тіла» енергією — за допомогою нагрівання, механічного тиску, впливом лазерного променя(-нів), акустичних хвиль, електромагнітного поля чи електричного струму.

Схема електролітичної комірки для холодного синтезу

Досить популярна експериментальна установка камери холодного синтезу складається з паладієвих електродів, занурених у електроліт, що містить важку або надважку воду. Камери для електролізу можуть бути відкритими або закритими. В системах відкритих камер газоподібні продукти електролізу залишають робочий об'єм, що ускладнює калькуляцію балансу отриманої / витраченої енергії. В експериментах із закритими камерами продукти електролізу утилізуються, наприклад, шляхом каталітичної рекомбінації у спеціальних частинах системи. Експериментатори, в основному, прагнуть забезпечити стійке виділення тепла безперервною подачею електроліту. Проводяться також досліди типу «тепло після смерті», в яких надмірне (за рахунок передбачуваного ядерного синтезу) виділення енергії контролюється після відключення струму.

Можливий механізм реакції

Імовірний механізм реакції, найбільш вірогідно, зв'язаний з властивістю паладію, нікелю та багатьох інших металів до поглинання водню з утворенням розчину водню в металі. Деякі метали поглинають водень без витрати енергії, а інші — після нагрівання. Водень, який розчиняється у металі, знаходиться в атомарному стані.

Вважається, що такі атоми водню можуть, за рахунок тунелювання через кулонівський бар'єр з ненульовою ймовірністю, об'єднуватись з атомами металу чи між собою.

 

Коментарі

Зображення користувача Руслан Чаповський.

Реальні генератори, технологію виготовлення яких вже купили китайці. Думаю, що після насичення внутрішнього ринку , ці чудові пристрої пустять на експорт.