Зображення користувача Віктор Макаренко.
Віктор Макаренко
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Дзензелівські вечори класичної музики

Тут лунає музика композиторів-класиків, яскраві зразки фольклорної спадщини України, народні та авторські пісні. Виконання творів супроводжується коментарями, які би допомогли слухачам краще зрозуміти зміст і значення музики. Фестиваль вже став резонансним явищем всеукраїнського масштабу – у лютому 2012 року про нього вийшла стаття у Всеукраїнському тижневику «Освіта», а в березні цього ж року його учасників запросили на прямий ефір передачі на радіо «Культура»!

Павло Лисий

Не просто описати кількома словами той образ, який постає при слові «Дзензелівка». Для цього достатньо намалювати в своїй уяві карту, де за 25 кілометрів на південь розташоване славетне місто Умань і дендрологічний парк «Софіївка», за 40 кілометрів на південний схід – найдавніше трипільське городище біля села Леґедзине. Проїхавши 25 км на північ – побачите знаменитий Буцький каньйон на річці Гірський Тікич, а через 100 км на захід, біля містечка Шпола, – географічний центр України. Ось так, серед лісів, понад ставками розкинулось село Дзензелівка. Тут споконвічно жили люди: працювали на полях, займалися ремеслами, співали пісень…  Найбільшого розквіту Дзензелівка зазнала на початку 20 століття, коли тут функціонувало «Ощадно-позичкове товариство». Саме в побудованій ним «Вищій школі кооперації» зараз міститься Районний краєзнавчий музей, де з 2010 року проводяться «Дзензелівські вечори класичної музики».

Постійно, поки діяла школа, тут співав дитячий хор. Заняття проходили в найбільшому та найсвітлішому класі, з високим склепінням та великими вікнами, що виходять у просторий шкільний сад. Навіть після того, як будівля стала пам'ятником архітектури, а клас перетворився в експозиційний зал краєзнавчого музею, сама кімната майже не змінилася. Аж поки, через 100 років з дня заснування школи, два музиканти, студенти консерваторії, не звернули уваги на незвичну атмосферу та акустику приміщення. Для облаштування концертної зали було докладено немало зусиль: знайти піаніно, привезти його до музею, замінити зламані деталі. Потім – перенести частину експонатів до інших кімнат, щоб ніщо не заважало зручно розміститись слухачам. Всією організаційною роботою та підготовкою концертної зали зайнявся директор музею Юрій Петрович Дудник. 31 липня 2010 року в затишних стінах музею зазвучала класична музика.

Ініціаторами першого в історії Дзензелівки концерту класичної музики стали студенти Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського – Павло Лисий та Орест Смовж. Відтоді щоліта місцеві жителі мають нагоду слухати класичну музику наживо, у виконанні молодих професійних музикантів з різних куточків України. У 2011 році на двох концертах – української та зарубіжної музики – виступили вже четверо учасників. А в 2012 році слухачам була представлена об’ємна програма композиторів-класиків, яскраві зразки фольклорної спадщини України, народні та авторські пісні. Не в кожному селі почуєш скрипку, флейту, кларнет, бандуру, фортепіано, професійних вокалістів.

Слухачі мають змогу почути музику, яка хвилювала людські серця протягом сотень років, поки програвачі, телебачення та мережа Інтернет не замінили їм концертних залів. Виконання творів супроводжується коментарями, які допомагають слухачам краще зрозуміти зміст і значення музики.

На нашу думку, «Дзензелівські вечори класичної музики» – необхідна складова культурного відродження України. Нехай ніхто не лякається, що воно починається саме із села, де, на перший погляд, ніхто не розуміється на класичній музиці – це хибна думка. Досвід показав, що такі люди є, і з кожним роком поціновувачів класики стає все більше.

Концерти класичної музики в Дзензелівці вже стали резонансним явищем всеукраїнського масштабу – у лютому 2012 року про них вийшла стаття у Всеукраїнському тижневику «Освіта», а в березні цього ж року учасників концертів запросили на прямий ефір передачі на радіо «Культура»! Тому перспективи у «Дзензелівських вечорів класичної музики» великі, адже міцний фундамент вже закладено!

З 24 по 27 липня 2013 року в Дзензелівку знову приїдуть кращі музиканти, щоб зіграти на IV всеукраїнському фестивалі «Дзензелівські вечори класичної музики».

Розклад фестивалю:

24 липня, середа          19.00. Відкриття. Концерт зарубіжної музики
25 липня, четвер          19.00. Концерт української музики
26 липня, п΄ятниця       19.00. Концерт Сергія Васил  «Тінь Сонця»  
27 липня, субота          13.00. Відкриття меморіальної дошки Х.А.Барановському.
                                        18.00. Заключний концерт фестивалю. 

Учасники:

Ігор Єрмак (флейта), Дмитро Пашинський (кларнет), Орест Смовж (скрипка), Павло Лисий (фортепіано), Олександр Бегма (фортепіано), Альона Декуша (фортепіано), Дмитро Чоні (фортепіано), Денис Сагіров (бандура, вокал), Анастасія Друзюк (вокал), Сергій Василюк (гітара, вокал) та інші.

Вхід на всі концерти безкоштовний, проте вітаються благодійні внески.

Всі концерти проходять у Дзензелівському краєзнавчому музеї:
Черкаська область, Маньківський район, село Дзензелівка, вул. Центральна, 12.

Деталі на сайті: dzenzelivka.org.ua

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що фестиваль - це ідеї і реалізовані бажання його творців.

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що фестиваль - це ідеї і реалізовані бажання його творців.

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Гарна новина. Цікаво написано, з любов’ю.
Невеликі зауваження:
"супроводжується коментарями, які би допомогли слухачам краще".- ...коментарями, які допомагають слухачам...
"Знаходиться місто Умань", "знаходиться географічний центр України"- Слово "знаходиться" краще замінити на міститься або розташований. Це стосується й речення "Знаходиться Районний краєзнавчий музей". З цією темрю можна ознайомитись тут https://www.ar25.org/article/zustrichayutsya-strichayutsya-chy-traplyayutsya.html
Аж поки, через 100 років з дня заснування школи, два музиканти...(речення з уточненням - виділити комами).
Дякую.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Дякую, Оксано! Виправив.

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Про те як відбувся 4-ий Всеукраїнський фестиваль "Дзензелівські вечори класичної музики" розповів на радіо "Промінь" лідер гурту "Тінь сонця" Сергій Василюк.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Будівля побудована "по Васту". Вже з фото можна було сулити їй процвітання і хороші звукові показники.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"