Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 4
 • Переглядів: 4

Дрони для пошуково-рятувальних операцій: як технології рятують життя

Думки про героїв-рятувальників часто асоціюються з міцними людьми, що працюють на межі можливостей. Однак у світі, що стрімко розвивається, героями стають також вірні технопомічники —  надсучасні дрони, що стали доступними в спеціалізованих інтернет-магазинах (https://dronestore.com.ua/product-category/all-drones/). У цій статті ми розглянемо, як технології допомагають рятувати життя людей.

Десятиліттями рятувальники мали справу з екстремальними ситуаціями на землі. Нові герої, дрони — це подекуди маленькі, але неймовірно потужні літальні апарати, очі котрих залітають туди, куди звичайній людині важко проникнути.

Що такого може зробити дрон, на що не здатна ціла бригада рятувальників? Злетіти на висоту та ретельно обстежити територію, де навіть пташці сумнівно пролетіти. Гори, ліси, важкодоступні місцевості – для дронів це, як дитяча гра. Час – це життя, рятувальники розуміють це як ніхто інший. Потужні мультикоптери не лише успішно шукають потерпілих, але й можуть доставити необхідні медикаменти чи інше обладнання, яке рятує життя. 

Відомі бренди докладають максимум зусиль, щоб їхні вироби слугували не лише як розвага, а і як функціональне доповнення в роботі фахівців. До прикладу, квадрокоптери відомого китайського бренду DJI стали популярні завдяки своїм можливостям аерофотознімання на великих відстанях та потужним акумуляторам, які зробили польоти тривалими.

Завдяки дронам пошуково-рятувальні операції стали ефективнішими та швидшими. Це не лише крута техніка, це наші справжні герої, які реально допомагають.

Дрони і люди — приклади з життя

Існує безліч прикладів, які підтверджують ефективність дронів у пошуково-рятувальних операціях. Ось лише кілька з них:

 1. Пожежі в Каліфорнії (США).
  У боротьбі з великими лісовими пожежами, де традиційні методи були ускладнені густими насадженнями та димом, дрони виявилися незамінними. Вони використовуються для моніторингу пожежі, виявлення гарячих точок та надання інформації рятувальникам про можливі маршрути евакуації.
 2. Землетрус в Непалі.
  Після землетрусу в Непалі в 2015 році, дрони були використані для оцінки руйнувань та пошуку людей, що залишились під уламками. Вони допомагали рятувальникам зорієнтуватися на пошкоджених територіях та пришвидшували рятувальні операції.
 3. Повені в Індії.
  Під час повеней в різних частинах Індії, дрони використовуються для моніторингу водостоків, виявлення затоплених районів та визначення маршрутів для евакуації. Вони також слугують для доставлення ліків та необхідних ресурсів у важкодоступні місця.
 4. Шахтарські аварії в Китаї.
  У випадках аварій на шахтарських об'єктах, де доступ був обмеженим через безпекові обставини, дрони використовувалися для оцінки ситуації, пошуку постраждалих та забезпечення координації рятувальних дій.
 5. Пошук загублених в гірських регіонах.
  У випадках загублення людей в горах або важкодоступних локаціях, дрони використовуються для аеропошуку, що дозволяє охоплювати великі площі та знаходити потерпілих.

Про те, чого можна очікувати від сучасних квадрокоптерів у 2024 році, читайте детальніше у статті https://gadget.v.ua/raznoe/kvadrokopteri-dji-chogo-mozhna-ochikuvati-v-2024-roczi/

FPV-дрони: те, що допомагає перемагати

Окрема когорта з родини дронів — FPV-дрони. First Person View (FPV) дрони стали важливою частиною військових операцій, надаючи арміям значні переваги в різних сценаріях. 

Як FPV-дрони допомагають? Вони виконують кілька ролей:

 1. Розвідка та спостереження.
 • FPV-дрони дають змогу здійснювати розвідку в реальному часі. Завдяки вбудованим камерам та передавачам зображення, вони дозволяють військовим отримувати деталізовану інформацію про територію, рух ворожих сил та інші важливі аспекти для прийняття вирішальних рішень на полі бою.
 1. Моніторинг кордонів та територій.
 • FPV-дрони дозволяють військовим стежити за кордонами та іншими критичними областями. Це допомагає вчасно виявляти нелегальні перетини кордону, контролювати рух та дії ворожих сил, а також підтримувати загальну безпеку.
 1. Атаки та розвідувальні місії.
 • Легкі дрони можуть бути використані для точного наведення вогню в атаках та розвідувальних місіях. Оператори отримують зображення з висоти, визначають координати ворожих позицій та надають оперативні рекомендації щодо дій.
 1. Контррозвідка та боротьба з дронами противника.
 • FPV-дрони використовуються для виявлення та обмеження використання дронів противника. Вони можуть слугувати для виявлення ворожих літальних апаратів та застосування засобів їхнього знищення або виведення з ладу.
 1. Доставлення вантажів та медичне обслуговування.
 • FPV-дрони можуть бути використані для доставлення медичних препаратів, обладнання та інших необхідних ресурсів на поле бою. 
 1. Тренування та симуляції.
 • FPV-технологія використовується для тренувань військових пілотів та операторів дронів. Це дозволяє створити умови, близькі до реальних, для тренувань з різних сценаріїв без реальних ризиків.

Навіть важко уявити, наскільки індустрія дронів влилась в наше повсякденне життя. Сучасні дрони – це не просто ґаджети для розваг, але і надія усього людства. Вони рятують життя, допомагають рятувальникам та змінюють світ. 

Хто сказав, що «герої мають крила»? Вони можуть мати також і пропелери та здатність летіти безмежно високо, рятуючи світ.

Наші інтереси: 

Технології.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи