Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 70
  • Переглядів: 71

Допомога США у розмірі 7,5 млрд доларів дозволить Україні без затримок профінансувати всі соціальні видатки, – Шмигаль

Категорія:

Світ:

Спецтема:

7,5 млрд дол. – це пряме бюджетне фінансування. Завдяки американським грошам Україна не лише зможе без затримок виплачувати пенсії та соціальне забезпечення, але й загалом не матиме проблем з виконанням бюджету.

 “Це як раз та частина бюджетного пазла, якого нам не вистачало для того, щоб закрити дефіцит бюджету до кінця цього року. Фактично ми точно впевнені, що цього року й чесно кажучи ми вже впевнені й в наступному році, ми точно профінансуємо всі соціальні платежі, всі пенсії, субсидії, тобто все, що держава має виконати ми будемо виконувати вчасно, без затримок в повному обсязі.Власне, американська допомога дає нам впевненість в виконанні цих зобов'язань на 100%”, – цитує прем'єр-міністра України Шмигаля Кореспондент.

А ось що каже Данило Гетманцев, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики: "Потреба у міжнародному фінансуванні на 2024 р., закладена у цьогорічний бюджет, складає 37,2 млрд дол. Отже, на сьогодні ми отримали 10,2 млрд дол. або більше чверті із запланованого фінансування і можна сказати, що знаходимось у рамках плану-графіку”.

Залишок допомоги, що потрібно мобілізувати до кінця року, складає 27 млрд доларів. Базовий план на цей рік – отримати всю або левову частку цих коштів від партнерів. Тобто наразі потрібно ще 27 млрд доларів. Джерела, звідки їх брати, окреслені.

Більшість експертів теж вважають, що Україні коштів вистачить, аби покрити дефіцит бюджету цього року.  Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру навіть вважає, що їх буде більше, ніж потрібно:

“Буде навіть надлишок, бо обіцяють дати дуже багато коштів. Ми просили 38 млрд дол., а отримаємо близько 50 млрд дол. Гроші будуть від США, ЄС, Канади, Японії, Норвегії, список країн, які нададуть нам допомогу, дуже великий. Тож проблем з виконанням бюджету не буде”.

Пенсійне забезпечення потребує реформ

Водночас постійно розраховувати на допомогу США у питанні виплат пенсій не доводиться.

“В Америці немає солідарних пенсій. Там немає такого поняття як солідарна пенсія. Є накопичувальні пенсійні рахунки як страхові. Тому для них, для їхніх виборців дуже важко пояснити, що якщо вони своїм громадянам не платять якихось таких пенсій, то чому вони мають перераховувати кошти на пенсії для громадян України”,  –зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в коментарі Еспресо.

Тому у Міністерстві соціальної політики зараз працюють над поступовим впровадження накопичувальної пенсії. Це буде додатковим інструментом. Згідно зі статистикою Пенсійного фонду України, при загальній кількості українських пенсіонерів 10 154 705 осіб 62,7% з них отримують виплати менше ніж 5 тис. грн.

За словами Жолнович, наразі близько 6 млн громадян потрібно додатково залучити на ринок праці, аби забезпечити збільшення пенсійних виплат.

Наразі працюючих менше, ніж пенсіонерів. Зокрема, нині в Україні понад 10 млн громадян, які платять єдиний соціальний внесок та 11 млн пенсіонерів”, – додала вона.

За її словами, півтори особи до однієї дозволяють нам збільшувати розмір пенсійних нарахувань при умові, що є робота в білу, що сплачуються податки тощо. І тому приблизно 6 млн, яких потрібно залучити на ринок праці, для того, щоб наші пенсіонери змогли жити більше гідно і щоб ми мали можливість збільшувати їм пенсії – це об'єктивність.

Жолнович каже, що важливо повернути додому українців, які виїхали ще до повномасштабного вторгнення, а також залучити на роботу мігрантів з інших держав, які з різних причин хочуть будувати далі своє життя в Україні.

МВФ не рекомендує Україні підвищувати пенсії

Своєю чергою у МВФ вважають, що Україні надалі не треба підвищувати пенсії. В оновленому Меморандумі між МВФ та Україною фонд рекомендує уряду Україні оптимізувати пенсійну систему. МВФ радить Україні уникати ризикових кроків, таких, як: введення нових спеціальних пенсій і пільг, збільшення розмірів допомоги, зниження законодавчо встановленого пенсійного віку.

МВФ наполягає на тому, аби всі пропозиції з підвищення рівня пенсійних виплат були належним чином обґрунтовані з урахуванням аналізу фінансової стійкості. Це означає, що необхідно зберігати оптимальний баланс між поліпшенням соціальних стандартів та здатністю держави забезпечити фінансову стійкість. Водночас йдеться про рекомендацію, а не про вимогу.

Але держава продовжує збільшувати пенсії та мінімальну зарплату попри війну і зовнішнє фінасування. В березні пройшла індексація пенсій, вдруге за часи повномасштабного вторгнення Росії в Україну. А наступна індексація буде у грудні цього року. Це прописано в бюджеті України.

Наші інтереси: 

Виявляється, що в державний бюджет України на 2024 рік було закладено 37,2 млрд доларів міжнародного фінансування. А якби не дали цих коштів? Ось такі у нас урядовці та "ефективні менеджери". При цьому вони не урізали витрати на своє утримання та на телемарафон, навіть збільшили їх!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Державний борг України у березні наблизився до 6 трильйонів. Інформація для тих, хто живе і буде жити в Україні та не є споживачами так званих соціальних послуг держави.

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Державний борг України у березні наблизився до 6 трильйонів. Інформація для тих, хто живе і буде жити в Україні та не є споживачами так званих соціальних послуг держави.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

В Україні понад 10 млн громадян, які платять єдиний соціальний внесок та 11 млн пенсіонерів. А якщо ці платники податку (а ЄСВ є фактично податком!) завтра-післязавта виїдуть з України? Чому держава не думає, як залишити працездатне молоде населення? Чому держава розраховує тільки на зовнішнє фінансування?