Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
60

До України після трьох років незаконного ув'язнення повернувся політв'язень Володимир Присич

Важливість: 
3

Про це Кримській правозахисній групі повідомили його родичі. Володимир уже вдома, у Харківській області. Він дякує українським правозахисникам, представникам української влади і всім небайдужим людям, які писали йому.

19081701.jpg

Фото: crimeahrg.org

Володимира звільнили 15 серпня з колонії у Кабардино-Балкарії, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Кримської правозахисної групи, в якої є інформація від родичів бранця Кремля.

"Українець почуває себе задовільно, але потребує подальшого лікування та реабілітації. Володимир Присич і його рідні вдячні українським правозахисникам, представникам української влади, особливо Консульської служби МЗС України, Василю Кириличу і Тарасу Малишевському за допомогу в поверненні політв'язня додому після закінчення терміну незаконного покарання. Також Володимир дякує всім небайдужим людям, які писали йому в колонію. Після отримання листів з Верховної Ради України та від української діаспори в США, ставлення адміністрації колонії до нього стало помітно кращим", – сказано в повідомленні.

  • 18 травня 2017 року "суддя Гагарінського районного суду" Севастополя Павло Крилло засудив харків'янина Присича до 3 років позбавлення волі. При цьому йому "зарахували" один рік у слідчому ізоляторі.
  • Чоловіка звинувачували в тому, що він спільник "українських диверсантів", затриманих ФСБ на кордоні з Кримом на початку серпня 2016 року.
  • На судовому засіданні  Присич заявив, що всі свідчення він давав під тортурами.
  • У вироку, копію якого отримали правозахисники, йшлося що його нібито винним за ч. 2 ст. 228 КК РФ (незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів).
  • Загалом, протягом 2016 року у сфабрикованій ФСБ справі "українських диверсантів" у Криму було затримано 9 осіб: Євгена Панова, Андрій Захтея, Редвана Сулейманова, Володимира Присича, Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова, Володимира Дудка, Гліба Шаблія, Олексіяй Стогнія.

 

Наші інтереси: 

Те, що чоловік повернувся в Україну після відсидки свого терміну ув'язнення, вже вважається доброю новиною, бо Мордор та його антигуманна каральна машина рідко відпускають людей на волю.

Поширити цю сторінку: