Зображення користувача Анна Олар.
Анна Олар

День Таураге - постскриптум

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Місто Таураге, Литва, вже дуже добре знають в Україні. Нещодавно наше дружнє місто цілих п`ять днів відзначало своє Cвято – і на Центральному майдані біля замку, і на Співочому полі, і в заміському парку розваг, де зібралися з багатьох країн кращі представники фотоклубів. Приїхала велика кількість делегацій з усієї Європи, їх гостинно прийняв мер міста Сігітас Мічюліс. Було стільки заходів, що ми не встигали за цікавими виступами.

На жаль, Україну не зміг представити Посол Володимир Яценківскій, який тільки напередодні повернувся з Києва, але від імені Посольства України в Литві виступила секретар Світлана Ковтун, а також гості з України – мер Тернополя Сергій Надал, проректор Тернопільського технічного університету Наталія Вітенко, а, головне, діти загиблих на східній війні в Україні героїв, що захищають Європу, їх як рідних прийняли литовські сім'ї. Гостями литовських вчителів, які нещодавно повернулися з Грузії, були представники цієї дружньої країни, також були гості зі Словаччини, Польщі та інших країн. Яскравою кульмінацією свята було вшанування литовських партизан чотирма військовими духовими оркестрами і литовськими солдатами, які приїхали з навчань НАТО.

Просимо вибачення у тих, з ким просто не вдалося поговорити і сказати про Таураге далеко за його межами, але сподіваємося, що гості з України та інших країн світу розкажуть найкраще про місто і це приємно здивує.

Сергій Надал, мер Тернополя: Ми вдячні меру Таураге і адміністрації міста за те, що вони прийняли наших українських дітей, чиї батьки сьогодні воюють на Сході України

– Вчора я був на вашому святі, дуже сподобалося, як виступали ваші діти, дорослі, красиве шоу було в центрі міста, коли зібралися духові військові оркестри з усіх країн Балтії. Нам в Таураге дуже приємно перебувати – отримуємо хороший заряд позитивної енергії. У нас в Тернополі теж такі свята часто проходять, і ми завжди раді бачити представників Таураге, дуже приємно, що саме в День нашого міста ми підписали договір про побратимство з вашим містом, і у нас дуже хороші відносини.

Ми вдячні меру Таураге і адміністрації міста за те, що вони прийняли наших українських дітей, чиї батьки сьогодні воюють на Сході України, ми вдячні за добру співпрацю в галузі науки, економіки. Сьогодні наші бізнесмени хочуть працювати у вас, у вашому місті, в вашій країні. Це приємно. Офіційному договору про побратимство Тернополя і Таураге тільки один рік, але ми відчуваємо, що знайомі багато років: у нас є спільна історія, багато років ми жили в одній країні і у нас є спільне майбутнє. Я в це вірю і вірю, що Україна буде в одній великій європейській країні. Ми вдячні Литві за підтримку. Сьогодні Литва нарівні з Польщею – наші адвокати в Євросоюзі, за це ще раз велика подяка.

На дні міста Таураге я перший раз і, сподіваюся, що не останній.

Серго Путкарадзе, член Муніципальних зборів міста Зестафоні, Грузія: Литовці, грузини, українці – кожному в певний період доводилося бути в авангарді справедливості.

– Ви з Грузії приїхали сюди, в Литву, напевно, за позитивом?

– По-перше, привітання братської Україні! Треба сказати, що позитиву в Таураге дуже багато. Наш візит планувався кілька місяців тому. Грузинське місто Зестафоні і Таураге вже кілька десятиліть мають статус міст-побратимів. Це дружба не вчорашнього і не сьогоднішнього днів, і ми їхали з офіційними цілями. Як кажуть – чимдалі на північ народ проживає, тим він холодніше. Але я вражений, приємно здивований гостинністю і теплотою литовського народу, тим, як вони намагаються зробити приємне гостям. Я захоплений.

– Що ми ми в результаті отримаємо, якщо збудуємо тверду вісь добросусідських відносин від Балтії і за Чорне море – до Грузії?

– Мені дуже знайомі ці настрої, про яки Ви говорите. Створення такої осі – це необхідність. Вона читається вже давно. Українці, литовці, грузини, поляки мають спільні геополітичні інтереси – це факт. Я, як простий громадянин своєї країни, що трохи займається політикою, вважаю, що наша сила – в єдності та розмаїтті, це в своїй промові підтвердив вчора мер Таураге Сігітас Мічуліс. Я цілком підхоплюю цю ідею, вона мені сподобалася.

– У Грузії є мрія – бути Європою?

– Почну з того, що Грузія завжди себе вважала Європою. Завжди, по релігії, по вірі, ми себе вважали частиною Європи. Те, що ми знаходимося в східній частині Європейського дому, не означає, що ми відчуваємо себе відчужено. Що стосується кроків до об'єднання з Євросоюзом, з НАТО, ми працюємо над цим, і думаю, що ми здамо іспит позитивно.

– Що б Вам хотілося сказати для друзів – українців і литовців?

– Тут ще є друзі зі Словаччини, з Польщі, їм я теж хочу висловити свою повагу, тим більше, що маю генетичну спорідненість з поляками – мама у мене полька. Для литовців, українців та грузинів мені важливо сказати, що нам на певному періоді доводилося бути в авангарді справедливості. Литовці завжди були не прихильниками радянського ладу, Грузія приєдналася наприкінці 80-х, Україна зараз стоїть на лінії боротьби за справедливість. Ми народи, яким в силу історичних чинників доводилося стояти в авангарді боротьби, тому наші взаємні симпатії на цьому тлі не дивні. Хочу побажати успіхів, процвітання народам України, Литви і моєї країни. В українського народу – перемога не за горами.

Пранас Петрошюс, екс-мер міста Таураге: Cьогодні у мене потрійне свято

Хотів би Вас запитати про Ваші почуття в цю мить, в цей день: день народження молодшої внучки, причастя ще однієї внучки і День міста.

– Дуже важко розповісти про свої почуття, дуже радий, що у мене в сім'ї потрійне свято, дуже радий, що у внучки перше причастя. Щасливий, що в родині все добре!

– Ви зробили чималий внесок, щоб зробити місто таким, яким воно є. І все-таки – з чого починається місто?

– Перш за все місто починається з жителів. Жителі Таураге дуже люблять свій край, дуже багато кожна сім'я зробила, щоб наше місто було таким красивим, щоб в ньому було затишно жити, щоб всі були задоволені. Я дуже радий, що мені довелося 12 років працювати мером і служити цьому місту, цим людям, яких я дуже люблю і вони мене теж люблять.

– Чим Ви особливо пишаєтеся?

– Важко назвати конкретні об'єкти, якими я дуже пишаюся. Коли я тільки став мером, місто було зовсім іншим. За цей час ми разом з усіма людьми зробили багато. Я дуже радий за цих людей, за себе і свою команду.
 
– Скільки я Вас знаю, Ви завжди серед людей. Де знаходите стільки часу?

– Коли любиш своїх людей – тоді і часу вистачає. Треба бути всюди. Якщо ти лідер цього краю, люди хочуть бачити тебе поруч, щоб ти дізнався про всі проблеми, якими вони живуть. А як це дізнатися з кабінету? Ти будеш думати про одні проблеми, а люди – про інші. І в майбутньому буду так робити.

– Політичне питання – Вас люди менше згадують до якої партії ви належети, а більше знають у спроавах які робите, як так вдається ?

– Я думаю, що я партії потрібен, і партія мені потрібна, тому що в основному люди йдуть за лідером. За мною йдуть ті, хто мене добре знає, хто вірить мені, а я тут народився і виріс, життя все прожив. Я думаю, що разом ми і в майбутньому багато чого зробимо.

– Зі святом Вас!!!

– Запрошую всіх в Таураге, час у мене знайдеться. Щастя українському і литовському народам, разом ми багато чого можемо зробити!

Підготували Петро та Анна Олар, Таураге, Литва. Фото Петра Олара, Олекандра Агішева, Alina Dambrauskienė та з інтернет-ресурсів. Дякуємо за наданий матеріал телевізійну компанію TVK (Литва).

Наші інтереси: 

Вітаємо друзів

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи