Cтати деревом. У світі набирають популярності послуги з “органічного поховання”

Виявляється, можна бути дружнім до природи не лише за життя, а й навіть після смерті. Про нові еколого-органічні практики поховань померлих.

 

Біоурна

Іспанському дизайнеру Мартіну Азуа вдалося поєднати ідею життя після смерті з екологічним рішенням проблеми поховання. У його «Біоурну», виготовлену з целюлози, кокоса і пресованого торфу передбачається поміщати прах померлого разом з насінням.

Потім урну закопують в землю, і через кілька місяців вона дає перші паростки.

Вид дерева можна вибирати на свій розсуд: передбачається, що родичі померлого (або він сам, якщо турбуватиметься питанням заздалегідь) можуть підібрати ту рослину, яка найкращим чином відображає сутність покійного.

Проект вже став популярний, але більшою мірою використовується для поховання у такий спосіб домашніх улюбленців.

 

Біокапсула

Інший проект під назвою Capsula Mundi, розроблений італійськими дизайнерами Ганною Чітеллі і Раулем Бретцель, являє собою органічну біокапсулу для поховання, яка перетворить тіло покійного в поживні речовини для дерева, яке виросте над місцем поховання.

Capsula Mundi

Покійні поміщаються в капсулу в позі ембріона, після чого на верхівку капсули висаджується доросле дерево або саджанець.

На сайті проекту вже є варіанти дерев, пропоновані на вибір.

Даний проект в даний час – всього лише концепція, оскільки подібні поховання в Італії заборонені законом. Якби це було можливо, метою проекту було б перетворити майбутні кладовища в меморіальні парки, які складаються не з хрестів і надгробків, а з живих дерев.

За словами авторів проекту, було б набагато краще, якщо замість того, щоб знищувати дерева для виготовлення трун, людина сама б ставала у майбутньому частиною природи. Та й саме припущення, що нащадки могли б приходити і з любов’ю доглядати за «близькими» деревами, здається цілком раціональною і навіть зворушливою ідеєю.

Гравець: 
Арсен Дубовик

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка