Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Цього року Трійця припала на 20 червня. Але чи Трійця це?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Тим більше, що 21 червня – літнє Сонцестояння, коли українці здавна відзначали свято Купала (Купайла). Як може в один часовий період бути Трійця і Купайла? Ці давні українські свята несуть різний смисл і святкувалися в різні пори року. 

21061901.jpg

На Зелені свята водили «Куста»

На Трійцю у наших предків завершувалися Зелені свята, які символізували завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі Зелених свят був культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю.

Аж до сьогодні в українців збереглася традиція напередодні Трійці, у суботу, що називалася клечаною, прикрашати свої домівки так званим клечанням – зеленими гілками дерев, різних зелених рослин (лепехою, м'ятою, любистком). 

Напередодні Зеленої неділі – Трійці – була Клечальна субота, присвячена померлим предкам

Трійця не може бути 20 червня, адже всі дерева вже відцвіли, деякі дерева вже навіть дають плоди (черешні, вишні).

Церковний календар всіх заплутав, але очевидно, що 20 червня – це ніяка не Трійця. За церковним календарем – це П'ятидесятниця, церковне свято, що відзначається на 50-й день після християнської Пасхи (воскресіння Христового та/чи на десятий день після вознесіння Христа).

Зелені свята – давнє народне дохристиянське свято, яке символізує завершення весняного і початок літнього календарного циклу.  

Про походження Зелених свят: Зелена неділя, Трійця, П’ятидесятниця

Наші інтереси: 

Не плутати Трійцю і Купайла. Знати смисл давніх українських свят. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи