Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 12
  • Переглядів: 12

Ціну на нафту вбив холодний ядерний синтез

Цікава новина пройшла в ЗМІ. Комісія фізиків підтвердила: генератор Е-САТ виробляє величезну кількість майже безкоштовної, екологічно чистої енергії. Кому вигідно зараз відкривати технології, які роками навмисно блокувалися, а їх винахідники знищувалися? 
 

 

Цікава новина пройшла в ЗМІ. Комісія фізиків підтвердила: генератор Е-САТ виробляє величезну кількість майже безкоштовною, екологічно чистої енергії. Кому вигідно зараз відкривати технології, які роками навмисно блокувалися, а їх винахідники знищувалися?. 

Ви замислювалися, чому так різко і дружно пішла вниз ціна на нафту? Ні, тільки не треба про те, що США перейнялися проблемами України і вирішили задушити РФ фінансової зашморгом. Це справа сурьезное, але адже кожен долар зниження ціни на нафту - це мільярди недоотриманого прибутку самими Штатами і їхніми компаніями. Як же буржуїни пішли на це? А арабські шейхи? Їм на Рашу глибоко... ну ви зрозуміли. Як їх, таких гордих, переконали знизити ціну?. 

Дозвольте висловити гіпотезу, яка ставить все на свої місця. Справа в тому, що 8 жовтня цього року в Європі був опублікований якийсь доповідь, присвячений тестовим випробуванням так званого генератора Андреа Россі. Цей доповідь пройшов і в Росії, і в Україні абсолютно непоміченим. А даремно! Шість професорів фізики з Італії та Швеції протягом 32 днів у березні-квітні спостерігали за роботою генератора Россі Е-САТ. Потім півроку чесали ріпу і нарешті, визнали: ця фитюлька розміром з великий олівець за місяць виробила теплоти на 1, 5 мегават/год! Як мінімум у мільйон разів більше, ніж здатна справити будь-яка хімічна реакція в такому ж обсязі! Світ отримав джерело майже дармової, абсолютно безпечною і чистою, необмеженої енергії, яку можна робити хоч на письмовому столі!. 

Трохи технічних подробиць

Генератор Россі, його нова модифікація, має керамічний корпус - трубку діаметром 2 см і завдовжки 20 см, і з обох кінців завершується "набалдашниками" діаметром 4 см, для підключення електромережі. Електрика потрібно тільки для розігріву трубки. Вміст реактора - 0,5 грама нікелевого порошку, який під тиском закачаний водень, плюс якась таємна добавка-каталізатор. Коли трубка розігріта, вона починає виробляти величезну кількість енергії, у багато разів більше, ніж було витрачено. Виміри температури проводилися безперервно двома особливо точними тепловими камерами і записувалися на комп'ютер. Інші прилади фіксували споживання електроенергії. Вчені вели цілодобове спостереження за генератором, при цьому самого Россі біля стенду не було. Тест проводився в незалежній лабораторії в Швейцарії, де було знято приміщення, щоб не було і натяку на таємний підведення енергії і підтасовування результатів. 

Відношення отриманої енергії до витраченої позначається літерами КС. Так ось, в даному експерименті середній КС дорівнював 3,74. Тобто, генератор Россі виробив енергії в 3,74 рази більше, ніж отримав при розігріві. Хоча могло бути і набагато більше - регулювання завідомо знижувала вироблення теплоти, щоб показати керованість процесу. А всього трубка за 32 дні роботи справила теплоту, еквівалентну 1,5 мегават/год. Ця енергія - набагато, на порядки більше, ніж можна отримати від якого-небудь відомого хімічного джерела в такому маленькому обсязі реакторному. Зразок палива був ретельно досліджений по ізотопному складу до і після досвіду за допомогою стандартних методів, в тому числі трьома незалежними зовнішніми групами. Виміри показали істотне зміна ізотопного складу порошку. Процес в Е-САТ дійсно змінює паливо на ядерному рівні, т. мають місце ядерні реакції. Однак жодних слідів радіації виявлено не було. 

Професора завершують свій звіт пасажем, який видає їх повну збентеженість: " - Це, звичайно, не задовільно, що у цих результатів досі немає переконливого теоретичного пояснення, але результат експерименту не може бути відхилений чи проігноровано тільки через відсутність теоретичного розуміння". 

Перша публічна демонстрація Е-САТ відбулася ще в січні 2011 року. І натрапила на повне заперечення і ігнорування академічними вченими колами. Потім пройшов ряд інших показів і тестів, і жодного разу Россі не зуміли викрити в шахрайстві. В останньому тесті в березні-апрелеэтого року були враховані всі можливі зауваження, висловлені скептиками. Тим не менш, консиліум професорів підтвердив: Е-САТ працює і виробляє неймовірну кількість тепла! За ці роки Россі з Італії перебрався в США, створив там свою фірму і отримав в 2013 році свідоцтво про сертифікацію свого генератора. Він протягом 2012-13 років продав кілька мегават модифікацій свого апарату невідомим покупцям. А в січні 2014 року пройшли відомості, що американська компанія «Industrial Heat» придбала у Росії права на апарат холодного термоядерного синтезу Energy Catalyzer, або E-Cat. Для запуску у виробництво не вистачало тільки остаточного висновку авторитетної наукової комісії. І ось він отриманий.

Результатів тесту всі зацікавлені кола чекали - хто з надією на успіх науки, хто з пожадливістю від очікуваних дивідендів, а хто і з жахом. Чи жарт: якщо Росія поставить свій генератор на конвеєр, людство отримає джерело надзвичайно дешевої, екологічно чистої, практично невичерпної енергії. Цієї фитюлькой можна живити квартиру і завод, машину і літак, космічну ракету і морський лайнер. Треба ще враховувати, що роботи по створенню аналогічних пристроїв йдуть в сотнях лабораторій по всьому світу, в тому числі і в Україні, і кілька груп вже заявили про створення своїх діючих прототипів. Генератор Россі в найближчі роки може відправити на пенсію "атомні й гідростанції, газові, вугільні та інші ТЕЦ, не кажучи вже про сонячних батареях і вітродвигуни. Значною мірою спаде потреба в газопроводах і нафтових танкерах. Переміняться колосальні фінансові потоки, розоряться країни і цілі регіони - постачальники вуглеводнів. І дай Бог, щоб це пройшло без глобальних соціальних потрясінь.... 

Можу припустити, що саме у передчутті вибухового поширення по планеті генератора Россі США так активно позбуваються своїх нафтових і газових багатств, у тому числі і сланцевих, сплавляючи їх в Європу. Адже ціна на газ неминуче впаде. Можу також припустити, що саме успіх Е-САТ послужив важелем тиску на Емірати та інший Катар. Адже - стежте за часом - доповідь фізиків був опублікований 8 жовтня, і майже відразу ціни на нафту пішли вниз. 

Найбільший науковий детектив

А тепер пунктирно нагадаємо історію генератора теплоти Андреа Россі. У січні 2011 року Россі продемонстрував пристрій розміром з кішку, яке, при підведенні до нього електроенергії потужністю 400 Вт генерувало теплоту на 12 кВт. Тобто, коефіцієнт перетворення КС склав 30. Внутрішня камера пристрою, за словами винахідника, містила порошок нікелю і водень, закачаний під тиском, а також якийсь секретний каталізатор. У цій камері після нагріву починався якийсь процес з виділенням величезної кількості теплоти. Россі визначив його як низькоенергетичний ядерний синтез (low-energy nuclear reactions, LENR), тим більше, що при спектроскопическом дослідженні нікелевого порошку після роботи в реакторі в ньому з'являлися лінії міді і заліза. 

Нікелю і водню на Землі скільки завгодно. Таким чином, Россі запропонував світу джерело необмеженої, практично безкоштовною, екологічно чистої енергії. Якщо, звичайно, сам Россі не шахрай і робота її апарату - не банальна спритність рук, як стверджували його опоненти. Треба відзначити, що підозри у фальсифікації підкріплювалися рядом міркувань: по-перше, Россі аж ніяк не вчений, а інженер, закінчив заштатне внз; по-друге, за ним тягнувся шлейф судових переслідувань за невдалі проекти, і по-третє, він сам не міг пояснити з наукової точки зору, що відбувається в його реакторі. При таких «вступних» жодне серйозне видання - ні науковий, ні суспільно-політичне - про відкриття Россі не повідомило. Академіки і професори всього світу його проігнорували, адже за всіма канонами фізики такого бути не могло: ядерний котел на столі? Видача енергії з коефіцієнтом 30? - чистісіньке безглуздя! І тільки жменька єретиків від науки, які займалися т. «холодним ядерним синтезом», ХЯС, виступила на підтримку Россі. 

Далі сюжет нашого серіалу закручувався досить хвацько. Россі вів себе непередбачувано, але не так, як можна було б очікувати від пройдисвіта і шарлатана. Він ні в кого не просив грошей, навпаки, продав свій будинок, щоб продовжувати дослідження. Не жадав популярності в пресі - відмовлявся від інтерв'ю, на покази свого апарату запрошував в основному ділових людей, а не журналістів. Не прагнув до діалогу з вченими - корифеями ядерної фізики. «Кращим доказом моєї правоти буде комерційне пристрій, представлене на ринку! » - заявляв він. І працював. Ставлення до винахідника стало поступово змінюватися, коли після доброго десятка конференцій з показами апарату Россі ніхто не зумів викрити його в шахрайстві, наприклад, у тому, що він таємно підводить електрику до свого пристрою. 

Така зав'язка і дійові особи цього незрівнянного, що не має аналогів в історії, істинно наукового детектива. З одного боку - могутні нафтові і газові корпорації, для яких винахід Россі - як ніж по горлу. Академіки і професори, «освоїли» на дослідах по термояду сотні мільярдів доларів. Величезні країни, цілі регіони, які розбагатіли на вуглеводнях. 

З іншого боку - винахідник-одинак і невелика кількість його прихильників, які лише хочуть дати світові новий, майже безкоштовний, чисте джерело енергії. За минулі три з половиною роки в цьому детективі було зіграно і показано багато серій. А життя невпинно підкидає все нові повороти сюжету. 

НАСА взяла під крило Росії

Перш за все, наш головний герой, Андреа Россі, виявився не настільки вже самотній і беззахисний. У нього виявився міцний, хоч і вельми своєрідний тил у вигляді американської Національної Аеро - та Космічної Адміністрації (НАСА). Провідні вчені НАСА, зокрема, Денніс Бушнелл, головний науковий співробітник НАСА, підтримали Россі. Їх допомога обернулася таким чином, що Росії довелося покинути Італію, розірвати договір із грецькою фірмою Дефкалион, вже почала було будівництво заводу з виробництва Е-САТ, і добровільно-примусово перебратися в США, де він створив нову фірму - Leonardo Corporation. 

Більше того, з'ясувалося, що у попереднє 20-річчя, коли експерименти з низькоенергетичне ядерного синтезу в усьому світі віддавалися анафемі офіційною наукою, в тому числі іменитим Массачусетським технологічним інститутом, в НАСА над проблемами LENR тихо працювала група Джозефа Заводны. Вона, всупереч усім анафем соборам, підтвердила, що при деяких умовах утворюється величезна кількість «позапланового» тепла. До того часу, коли Россі влаштував в Італії скандальну прем'єру свого Е-САТа, у НАСА вже були начерки проекту космічного човника на рушій, працюючому на подібному принципі. Так що НАСА, можна сказати, взяла Россі під своє космічне крило. Россі не міг відмовитися. Зрозуміло, що в США йому буде куди безпечніше - подалі від дуже навіть можливих зустрічей з арабськими "нафтовиками" та "газовиками" з поясами шахідів. 

Але НАСА, судячи з усього, тільки видима частина стіни, яку США зводять навколо Россі та його винаходу. Про інших охоронних заходи можна тільки здогадуватися. Ось приклад: згадана грецька фірма Дефкалион з міста Ксанті, з якою Россі необережно поділився своїми секретами, теж має намір вийти на світовий ринок, але без Россі, наплювавши на його авторські права. Адже шматок енергетичного пирога просто неймовірний! Дефкалион розробив цілу лінійку пристроїв різної потужності - для опалення теплиць, будинків і заводів. Однак по дивній причині фірма спочатку оголосила себе банкрутом, потім знову подала ознаки життя - але вже у Ванкувері, Канада. Можна стверджувати, що США мають намір отримати повний контроль над новим джерелом енергії - той, хто ним володіє, вирветься далеко вперед у гонці технологій, позбавиться від нафто - і газозалежності. Фінансові потоки на планеті зміняться кардинально, і власник майже безкоштовною, чистою, безмежної енергії може стати в прямому сенсі володарем світу. 

Шкідливий характер «е-кішки»

Однак повернемося до нашого серіалу. Події в ньому розвивалися драматично і захоплююче. Противники і опоненти Россі ставали його друзями, друзі по дослідженню LENR виявлялися найлютішими ворогами. А у Росії, на жаль, не все ладилося. Навіть шанувальники нашого героя почали ремствувати: де обіцяний промисловий зразок Е-САТ?. 

Після того, як 28 жовтня 2011 року він показав в дію комплекс з 107 пристроїв Е-САТ, за кілька годин викликав близько половини мегавати енергії «з нізвідки», здавалося, що головні проблеми з винаходом позаду. Залишилася технічна «дрібнички»: проходження тестів на безпеку і сертифікація, як це годиться при впровадженні будь-яких пристроїв. Про сертифікації і про те, як його апарат успішно її проходить, Россі віщав протягом всієї весни 2012 року. Потім тон його заяв змінився. Він почав розповідати про нової щаблі розвитку «е-кішок», про те, що вони досягли температури 1200 °C, а це великий, немає, величезний крок вперед для перетворення теплоти безпосередньо в електричну енергію, минаючи стадію гарячої водяної пари. Новий пристрій він назвав НОТ САТ і вже розповідав тільки про нього. Так і залишилося незрозумілим, чи пройшла сертифікацію колишня модель - "холодна" Е-САТ?. 

Судячи з усього, в "е-кішки" виявився шкідливий характер. Так, тепло вироблялося, але процес був нестабільним. При досягненні певної температури порошок нікелю спекався, і реакція гаснула. Температура спікання залежала від тиску, від насичення нікелю воднем, від розміру зерен нікелю. Нині ясно, чому всі демонстрації, що проводяться Россі в 2011 році, обмежувалися кількома годинами - він побоювався, що реакція раптово згасне, і він не зуміє пояснити учасникам показу причину. Потрібно було навчитися регулювати температуру всередині реактора, щоб не допускати спікання порошку. Тобто, не гнатися за максимальним отриманням енергії, а підтримувати КС на деякому оптимальному рівні. 

«Е-кішки» люблять погарячіше

За минулі роки генератор Россі кілька разів піддавався тестування, в тому числі незалежними експертами. Однак наукова академічна громадськість всякий раз піддавала звіти за тестами гучної критики: і то, мовляв, не врахували, і цю лазівку для можливої фальсифікації залишили. І ось у березні цього року знову зібралися шість професорів фізики з Італії та Швеції з наміром провести ну вже такий тест, щоб муха не подкопалась! 32 дня, точніше, дві серії по 16 днів в різних режимах, ганяли вони Е-САТ. У незалежній від Росії країні і лабораторії, зі своїм сертифікованим устаткуванням, при цілодобовому спостереженні. Потім півроку, можна сказати, чесали ріпу. Поки не видали, нарешті, звіт, опублікований 8 жовтня 2014 року. Де змушені були підтвердити: ось ця фитюлька, розміром з великий олівець, видає енергії, як потужна ТЕС або АЕС. Мегавати! Це означає, що Е-САТ можна забезпечити кожен будинок і підприємство, вставляти їх в автомобілі і літаки, і т. З усіма прекрасними і жахливими наслідками для світової енергетики, описаними вище. 

Відсутність самого Россі на місці проведення тесту говорить про те, що йому вдалося взяти під контроль спікання порошку, і що Е-САТ практично готовий до серійного випуску. Проте з'явилися відомості, що винахідника все-таки змусили продати своє дітище на умовах, від яких він не зміг відмовитися. Россі відтерли від грандіозного ринку, залишивши йому почесну роль винахідника. Тепер він не займається стратегією введення генератора в масове виробництво, а скоріше за все ті, хто управляє фінансовими потоками від продажу вуглеводнів. І коли, нарешті, людство отримає генератор Россі у вільне користування, як і раніше неясно.Втім, можна з упевненістю стверджувати, що зовсім утримати під замком цей винахід вже не вдасться. У десятках лабораторій світу вчені намагаються розгадати таємницю Россі, намацати секрет його каталізатора, створити теорію самого процесу. Можна прогнозувати, що в один диявольськи розрахований момент на ринок буде викинуто мільйони генераторів Е-САТ, і це повністю зруйнує економіку деяких країн, які живуть за рахунок видобутку вуглеводнів. Вам підказати, яких?.

фото с newsland.com 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи