Важливість: 
3
Росія і Китай у своїй торгівлі стрімко переходять на валюту Євросоюзу

Китайський імпорт Росія в основному як і раніше оплачує доларами. Але частка долара у розрахунках Китаю за поставки товарів і послуг з Росії вперше впала нижче 50%, склавши 45,7%. Дедоларизація в оплаті російського експорту сталася не на користь національних валют, а євро. 

Про це повідомляє РБК з посиланням на статистику Центробанку РФ за перший квартал 2019 року, пише НВ.Бізнес.

В цілому за 2018 рік на американську валюту припадало 75,1% в загальному обсязі платежів за російський експорт. До кінця року долар став здавати позиції, але ще в четвертому кварталі на нього припадало більше половини розрахунків — 54,5%.

Дедоларизація в оплаті російського експорту сталася не на користь національних валют, а євро. Частка європейської валюти за рік зросла в десятки разів — з 0,7% в першому кварталі 2018 року до 37,6% в першому кварталі 2019-го. На рублеві розрахунки припало 9,6% платежів проти 6,8% за аналогічний період 2018 року, на інші валюти, в числі яких китайський юань, — 7,1 проти 4,7%.

В цілому по зовнішній торгівлі Росії і Китаю (експорт і імпорт товарів і послуг) частка долара в першому кварталі хоча і знизилася, але все ще охоплювала більше половини платежів — 55,7% (або $14,7 млрд із загального обороту в $26,4 млрд), свідчать розрахунки РБК на основі даних Федеральної митної служби та Центробанку. Китайський імпорт Росія в основному як і раніше оплачує доларами (66,5%).

Раніше повідомлялося, що РФ відмовилася від використання долара і SWIFT по збройовим контрактами.

Наші інтереси: 

Росія веде торгівлю та має тісні взаємини з Європою, як би там Німеччина з Францією не пускали пил в очі довірливим українцям. Їм Україна - як кістка в горлі, що заважає створювати з РФ континентальний блок. Тож розуміємо це і не ведемося на "солодкі" пасажі Меркель з Макроном.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка